Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przedostatnia kolejka I ligi kobiet może ustawić play-off

Przedostatnia kolejka I ligi kobiet może ustawić play-off

W piątek i w sobotę zostaną rozegrane mecze przedostatniej kolejki rundy zasadniczej w I lidze kobiet. Skład play-off jest już znany, wiadomo także, które drużyny walczyć będą o utrzymanie. Ważne dla końcowej tabeli i ustalenia par play-off będą wyniki meczów w Poznaniu i Tarnowie. Wisła będzie chciała przypieczętować swoje pierwsze miejsce w tabeli.

Lider I ligi kobiet, warszawska Wisła, w przedostatniej kolejce zmierzy się w Poznaniu z Energetykiem. Warszawianki będą chciały zapewnić sobie pierwsze miejsce przed play-off, ale nawet wygrana za trzy punkty może im tego nie zagwarantować. Wisła ma obecnie trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli MKS-em Kalisz, ale identyczną liczbę wygranych meczów, tak więc podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka potrzebują jeszcze przynajmniej czterech punktów w dwóch meczach lub… potknięcia MKS-u. Poznanianki z kolei walczyć będą o zachowanie 5. miejsca, co nie będzie łatwe, bowiem z dołu naciska PWSZ Tarnów, który ma dwa punkty straty.MKS Kalisz zagra w Krośnie z Karpatami, które muszą się pogodzić z grą w play-out. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza z pewnością będą faworytem tego spotkania, a jeśli chcą jeszcze zachować szanse na pierwsze miejsce w tabeli, muszą to spotkanie wygrać za trzy punkty i liczyć na wpadkę Wisły. Dla Karpat wynik tego meczu nie będzie miał już znaczenia, trener Tomasz Płaski i jego podopieczne już powoli mogą się przygotowywać do meczów decydujących o utrzymaniu lub spadku do II ligi.

Do końca zapewne trwać będzie walka o 3. miejsce po rundzie zasadniczej. W tej chwili na tej pozycji jest Radomka Radom, która ma jednak tylko jeden punkt przewagi nad Solną Wieliczka. Radomianki we własnej hali podejmować będą w piątek SMS PZPS Szczyrk i są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zespół z Wieliczki stanie przed o wiele trudniejszym zadaniem w Tarnowie, gdzie zmierzy się z miejscowym PWSZ. Podopieczne trenera Michała Betlei walczą jeszcze o 5. miejsce po rundzie zasadniczej, a ewentualna porażka może sprawić, że znajdą się na miejscu… 8. Zapowiada się więc twarda walka w Tarnowie, podczas której nikt nie odpuści. Wieliczanki wciąż grają z jedną tylko rozgrywającą w składzie.

Joker Świecie i AZS Politechnika Śląska Gliwice w sobotę zagrają na wyjeździe. Obie te drużyny mają po 27 punktów na swoim koncie i tylko dwa punkty straty do tarnowianek. Dlatego też oba te zespoły staną przed szansą poprawienia swojej pozycji w tabeli, tym bardziej że zagrają z zespołami, przed którymi walka o utrzymanie. Gliwiczanki zmierzą się w Opolu z miejscową drużyną Uni, ale muszą bardzo uważać, bowiem podopieczne trenera Patryka Fogla coraz śmielej poczynają sobie w ligowych rozgrywkach. Joker zagra w Warszawie z AZS-em AWF-em, który przegrał wszystkie swoje mecze w tym sezonie, ale w ostatniej kolejce zdołał urwać seta liderowi. Dlatego też chociaż AZS Politechniki Śląskiej i Joker będą w tych meczach faworytami, to ich wygrane wcale nie są przesądzone. – Jesteśmy w ósemce i mamy swobodę gry. Warto zająć jak najwyższą lokatę, ale z drugiej strony w tym sezonie dobrze nam się grało zarówno z kaliszankami, jak i Wisłą Warszawa – przyznaje prezes gliwickiego klubu, Krzysztof Czapla.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved