Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Przed TNO dziewcząt w Spale

Przed TNO dziewcząt w Spale

fot. archiwum

Od środy do piątku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja szkoleniowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W tych dniach odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2001 z udziałem kadr wszystkich szesnastu województw.

– Podstawowym celem tych zawodów jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego – mówi trener ekipy woj. łódzkiego Zbigniew Krzemiński. Rywalizację zobaczą trenerzy młodzieżowych kadr Polski. Wyróżniające się i najzdolniejsze zawodniczki otrzymają powołania na kampy.

Pan Zbigniew od lat uczestniczy w TNO w roli trenera. – W roku 1996 przywiozłem do Spały drużynę z Małgorzatą Śmieszek i Malwiną Smarzek. Myślę, że w tym roku nie zabraknie utalentowanych zawodniczek, co najmniej tak jak dwie wyżej wymienione, które grają już w Orlen Lidze – dodaje łódzki szkoleniowiec. Przed rokiem w jego zespole imponowała wzrostem (198 cm) Magda Stysiak, którą szybko zainteresowali się trenerzy szczebla centralnego.– W tym roku nie mam w składzie zawodniczek wyróżniających się warunkami fizycznymi, ale mamy silny zespół. Przed tygodniem chłopcy z naszego województwa wygrali turniej w Spale, więc wysoko zawiesili przed nami poprzeczkę – dodaje Zbigniew Krzemiński.

Do reprezentacji Łódzkiego zostały powołane siatkarki z Lidera Konstantynów Łódzki/Budowlani Łódź, ŁKS Łódź, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Bzury Ozorków i Czwórki Aleksandrów Łódzki. – Są to kluby znane z dobrej pracy z młodzieżą w naszym regionie. Ten ostatni uczestniczy aktywnie w turniejach Kindera. W Czwórce trafiłem na ciekawą, jeszcze 14-letnią siatkarkę, którą powołałem do ekipy. Ostatnie dni spędziliśmy w Spale, gdzie przygotowujemy się do Turnieju Nadziei Olimpijskich – zakończył Zbigniew Krzemiński.

Trener Krzemiński dodał, że Turnieje Nadziei Olimpijskich są bardzo ważne i potrzebne w polskiej siatkówce. Dla zawodniczek są pierwszym poważnym ogólnopolskim sprawdzianem i wielkim sportowym przeżyciem. W Spale będą miały okazję sprawdzić się w walce z najlepszymi z całej Polski. – Tradycyjnie silne ośrodki to Pomorskie, Śląskie, Małopolskie i Łódzkie. Słyszę, że bardzo silny zespół przyjedzie z Zachodniopomorskiego. To moim zdaniem będą faworyci turnieju – zakończył.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved