Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Przed kwal. do IO: Sparingowa porażka i remis mistrzów Europy, skład Francuzów

Przed kwal. do IO: Sparingowa porażka i remis mistrzów Europy, skład Francuzów

fot. Aleksandra Tarkowska

Przygotowujące się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich reprezentacje Belgii i Francji rozegrały serię dwóch meczów sparingowych. W pierwszym Belgowie triumfowali 3:0, natomiast w drugim zanotowano remis 2:2. Znamy także już czternastoosobowy skład Trójkolorowych, który w Berlinie powalczy o bilet do Rio de Janeiro.

W pierwszym z test-meczów Francja w niczym nie przypominała zespołu z Ligi Światowej i mistrzostw Europy. – Brakowało nam szybkości i agresji, natomiast Belgowi grali bardzo dobrze – ocenił selekcjoner Laurent Tillie. W pierwszym secie na tablicy głównie był remis (12:12, 16:16, 19:19). Pomimo wysiłków Earvina Ngapetha i Antonina Rouziera partia ta padła łupem Belgów. W kolejnej odsłonie Francuzi prowadzili już 14:10, ale Belgowie na czele z Gertem van Walle znaleźli sposób na odrobienie strat i ostatecznie zdołali wygrać tę odsłonę. W trzecim secie nie pomogło nawet wejście Nicolasa Marechala, Czerwone Diabły okazały się zdecydowanie silniejsze. – Belgijski zespół wyrządził nam wiele krzywdy swoją zagrywką, utrudniając przyjęcie. My z kolei popełnialiśmy sporo błędów, mieliśmy problem z odnalezieniem swojego rytmu gry – ocenił trener Tillie. W drugim, środowym spotkaniu zespoły grały już bez udziału publiczności. Pierwsze dwa sety wygrali Belgowie dosyć pewnie, natomiast potem role się odwróciły i to mistrzowie Europy zaczęli dominować na boisku.

Po tych meczach selekcjoner Les Bleus zdecydował się na ogłoszenie 14-osobowego składu, który pojedzie do Berlina. W ostatniej chwili skreśleni zostali Nicolas Rossard i Trévor Clevenot. Szansę dostanie za to za to młody 22-letni Thibault Rossard, który bardzo dobrze spisuje się w barwach Arago de Sete.Francja – Belgia 3:0
(23:25, 22:25, 18:25)

Francja – Belgia 2:2
(21:25, 19:25, 25:18, 25:19)

Czternastoosobowy skład reprezentacji Francji na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich :

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Pierre Pujol
Atakujący: Antonin Rouzier, Mory Sidibe
Środkowi: Jonas Aguenier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Franck Lafitte
Przyjmujący: Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Julien Lyneel, Nicolas Marechal, Thibault Rossard
Libero: Jenia Grebennikov

Przypomnijmy, że turniej w Berlinie rozpocznie się 5.01. Francuzi zagrają w grupie kolejno z Rosją, Finlandią i Bułgarią. Belgowie natomiast zmierzą się kolejno z Niemcami, Polską oraz Serbią. Awans do półfinału uzyskają dwa najlepsze zespoły, natomiast do Rio de Janeiro bezpośrednio awansuje tylko zwycięzca turnieju. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca szansy na awans poszukają w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved