Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Przed kwal. do IO: Niemcy sparowali z Rosją, kontuzja Roberta Kromma

Przed kwal. do IO: Niemcy sparowali z Rosją, kontuzja Roberta Kromma

Ostatnie dwa dni roku 2015 dla Niemców przebiegły pod znakiem sparingów z reprezentacją Rosji. W obu meczach, środowym i czwartkowym, lepsi okazali się podopieczni Władimira Alekny, którzy wygrali 3:1 i 3:1. Złą wiadomością dla Vitala Heynena jest kontuzja Roberta Kromma, która wykluczyła go z udziału w berlińskim turnieju.

Pierwszy mecz rozegrany w bazie przygotowawczej brązowych medalistów mistrzostw świata w Kienbaum był bardzo zacięty. W pierwszym secie na przewagi lepsi okazali się siatkarze sbornej, w drugiej z kolei Rosjanom udało się w trakcie seta wypracować kilkupunktową przewagę i nie oddać jej już do samego końca. W trzeciej partii z kolei ponownie doszło do gry na przewagi i tym razem to podopieczni Vitala Heynena okazali się lepsi. Rosjanie jednak w czwartej partii przypieczętowali wygraną w meczu. Niemiecka ekipa rozpoczęła mecz w składzie: Patrick Steuerwald, Christian Dünnes, Robert Kromm, Denis Kaliberda, Tim Broshog, Marcus Böhme i Ferdinand Tille na libero. Potem szansę dostawali także niemalże wszyscy zawodnicy. W ekipie brązowych medalistów mistrzostw świata najlepsi byli Simon Hirsch (13 punktów) i Robert Kromm (9). – To był pierwszy mecz w kadrze dla Daniela Maleschy, a także pierwszy po długiej przerwie dla Roberta Kromma. Nie było źle – ocenił mecz Vital Heynen. Rosjanie zagrali bardzo dobrze w bloku, gdzie w punktach zdobywanych tym elementem było 16:7. Pokazali także dużą siłę w ataku.

W sylwestra zespoły spotkały się ponownie i po raz drugi w takim samym stosunku lepsi okazali się Rosjanie. Podobnie jednak walka była dość wyrównana, dwa sety zakończyły się grą na przewagi, drugą odsłonę wygrali Niemcy, natomiast ostatnią, czwartą Rosjanie. Vital Heynen rozpoczął mecz w składzie: Lukas Kampa, Christian Dünnes, Marcus Böhme, Tim Broshog, Sebastian Schwarz, Denis Kaliberda i libero Markus Steuerwald. Szansę gry dostali także inni zawodnicy, po długiej podróży z Korei odpoczywał jednak główny bombardier Georg Grozer. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Simon Hirsch (13 punktów) i zawodnik Lotosu Trefla Gdańsk Sebastian Schwarz (10). Rosjanie przeważali głównie w bloku (16:13 w punktach zdobywanych tym elementem) oraz zagrywce (8:3 w asach serwisowych). Obie ekipy zagrały na podobnej skuteczności w ataku (47% Rosjanie, 46% Niemcy).

Niemcy – Rosja 1:3
(27:29, 21:25, 28:26, 20:25)

(22:25, 33:31, 21:25, 29:31)

Złą wiadomością dla niemieckiego zespołu jest kontuzja mięśni brzucha Roberta Kromma, która wykluczyła go z udziału w berlińskiej imprezie. Zawodnik nabawił się urazu podczas jednej z akcji w ataku podczas pierwszego sparingu z Rosją. Przypomnijmy, że turniej kwalifikacyjny w Berlinie miał być powrotem Kromma do reprezentacji po kilkuletniej przerwie. – Jestem bardzo smutny, ale niestety nic nie możemy zrobić – przyznał zawodnik Berlin Recycling Volleys. Cztery lata temu podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Londynie również kontuzja wykluczyła Kromma z imprezy. Po Jochenie Schöpsie i rozgrywającym Janie Zimmermannie to trzeci zawodnik, który wypadł ze składu. Pewne zatem jest, że w niemieckiej ekipie za rozegranie odpowiadać będą Lukas Kampa i Patrick Steuerwald. Ostateczny skład Niemców poznamy 2 lub 3 stycznia. Niemcy, przypomnijmy, będą grupowym rywalem biało-czerwonych, reprezentacja Polski zagra z nimi ostatni mecz grupowy.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de