Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Proxima Kraków niemal w komplecie

Proxima Kraków niemal w komplecie

Beniaminek I ligi kobiet, który zajął miejsce Silesii Volley Mysłowice, prawie w całości skompletował skład. Klub głosił niedawno nazwiska trzech nowych przyjmujących. Do całkowitego przedstawienia drużyny pozostało już tylko jedno nazwisko.

Działacze klubu z Małopolski powoli ujawniają kolejne nazwiska siatkarek, które będą występowały w drużynie w nadchodzącym sezonie. Do tej pory do ekipy prowadzonej przez Zenona Matrasa dołączyły już libero – Angelika Bulbak (KSZO Ostrowiec Św.) oraz Kinga Wysokińska (Budowlani Łódź). Na pozycji atakujących zobaczymy Iwonę Krochmal (Karpaty Krosno) i Annę Widerę (PSPS Chemik Police), z kolei o środek siatki zadbają Ewelina Janicka (Developres Rzeszów), Jowita Jaroszewicz (Budowlani Toruń) i Gabriela Ponikowska (Silesia Volley Mysłowice). W przyszłym sezonie na rozegraniu zobaczymy aż 3 zawodniczki: Adriannę Budzoń (WTS Solna Wieliczka), Urszulę Mazur (Kampus Wieliczka) oraz Aleksandrę Filip (ostatnio AZS Gliwice). Znane są również nazwiska trzech przyjmujących, to: 25-letnia Katarzyna Bakuła (KS Politechnika Śląska Gliwice), Marzena Kropidłowska, 32-letnia Marzena Kropidłowska (Budowlani Toruń) oraz 24-letnia Paula Słonecka (AZS PWSZ Karpaty Krosno).Świeżo zakontraktowana rozgrywająca, Aleksandra Filip, swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Armaturze Kraków. Później grała głównie w klubach I oraz II ligi, m.in. AZS-ie AWF Katowice czy ŁKS-ie Łódź. To właśnie z tym klubem awansowała do I ligi. Jest również siatkarką plażową. Przyjmująca Katarzyna Bakuła ostatni sezon spędziła w ekipie Politechniki Śląskiej Gliwice. Podobnie jak Aleksandra Filip awansowała z ŁKS-em Łódź do I ligi, a w 2010 roku została nawet wybrana najlepszą siatkarką roku w seniorskim zespole z Łodzi. Marzena Kropidłowska to zdecydowanie najbardziej doświadczona siatkarka wśród przyjmujących. Grała między innymi w Pałacu Bydgoszcz, MKS-ie Dąbrowa Górnicza, Eliteskach Kraków czy Stali Mielec, a ostatni sezon spędziła w Budowlanych Toruń. Trzecią zawodniczką na tej pozycji jest Paula Słonecka, która trzy ostatnie sezony występowała w ekipie Karpat Krosno. Największe sukcesy święciła w siatkówce akademickiej, gdzie dwa razy wygrała akademickie mistrzostwa Polski (2013/2014 oraz 2014/2015).

Mimo że zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu już 5 sierpnia, klub nie podawał informacji o nowych siatkarkach. Teraz do pełnego zamknięcia składu brakuje nazwiska jedynie czwartej przyjmującej.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved