Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Protest klubu z Warszawy – mecz finałowy może być nawet powtórzony

Protest klubu z Warszawy – mecz finałowy może być nawet powtórzony

Ogromne emocje wzbudził pierwszy mecz finałowy PlusLigi w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA pokonała 3:2 Onico, ale kontrowersyjne decyzje sędziów w końcówce tie-breaka rozgrzały oba zespoły. Onico Warszawa po meczu złożyło oficjalny protest dotyczący decyzji sędziego przy piłce meczowej oraz nieprzyznania punktu gościom w 4. secie. Jeśli protest zostanie uwzględniony, spotkanie może być nawet powtórzone.

Pierwsza kontrowersja w meczu finałowym pomiędzy ZAKSĄ a Onico miała miejsce w secie czwartym przy stanie 16:11 dla gości. Warszawianie zdobyli kolejny punkt, ale… wynik nie uległ zmianie. Zmienił się dopiero po kolejnej akcji i wówczas Onico prowadziło 17:11, a zdaniem warszawskiego klubu powinien brzmieć 18:11. Główny Komisarz Ligi będzie musiał więc wraz z sędziami przeanalizować tę sytuację i ocenić, czy faktycznie sędziowie nie przyznali zespołowi jednego punktu. Jeśli tak było faktycznie, jest to podstawa do żądania powtórzenia meczu, chociaż znamy sytuacji z historii polskiej ekstraklasy, gdzie mecz kończył się na 24. punkcie i nie został powtórzony.

Dodatkowo ogromne kontrowersje wzbudziła decyzja sędziego w tie-breaku przy stanie 14:13 dla Onico. Przy nieczystym przyjęciu piłki przez siatkarza gości sędziowie puścili akcję, a warszawianie zakończyli ją skutecznym atakiem. Po chwili jednak sędziowie przeanalizowali sytuację, prosząc cieszących się z wygranej siatkarzy do powrotu do gry. Odbicie zostało uznane za błędne, chociaż było to pierwsze odbicie zespołu.  Chwilę później czerwoną kartką ukarany został siatkarz ZAKSY Łukasz Kaczmarek i gra została wznowiona od stanu 14:15. ZAKSA ostatecznie wygrała trzy kolejne wymiany i całego seta 17:15.