Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Propozycja z Japonii dla Bartosza Kurka

Propozycja z Japonii dla Bartosza Kurka

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Atakujący Asseco Resovii i reprezentacji Polski w przyszłym sezonie ma się przenieść do JT Hiroszima Thunders – poinformował Przegląd Sportowy. Byłby pierwszym Polakiem w lidze japońskiej, która chętnie sięga po zagraniczne gwiazdy.

To bardzo prawdopodobne – Bartosz Kurek opuszcza Asseco Resovię i w przyszłym sezonie – jako pierwszy Polak – podpisze kontrakt w Japonii. W klubie z Hiroszimy może zarobić za sezon ponad 600 tysięcy euro, czyli ponad dwa razy więcej niż w Rzeszowie! – Potwierdzam, że Bartek dostał bardzo atrakcyjną ofertę z ligi japońskiej. Trudno się jednak dziwić, bo Japończycy uwielbiają siatkarzy, którzy atakują z taką siłą i skutecznością, zdobywając w meczach wiele punktów. Kurek to dla nich wymarzony zawodnik – mówi PS Ryszard Bosek, który jest agentem 28-letniego siatkarza.Mistrz olimpijski zastrzega jednak, że Kurek jeszcze nie podpisał umowy. – Bartek ma roczny kontrakt z Resovią z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Na razie z tej możliwości jednak nie skorzystał. Sezon wciąż trwa i z decyzjami musimy wstrzymać się do zakończenia meczów finałowych – mówi nam Bosek.

JT Thunders to mistrz Japonii z poprzedniego sezonu, który w tegorocznych rozgrywkach zawiódł na całej linii, zajmując odległe szóste miejsce. Właśnie dlatego drużyna „Grzmotów” zamierza zakończyć współpracę z Brazylijczykiem Leandro Vissotto, który grał w Hiroszimie przez dwa ostatnie sezony. Zespół prowadzi dobrze znany w Europie Veselin Vuković, selekcjoner reprezentacji Czarnogóry. Przed Vissotto punkty dla Thunders zdobywał inny Chorwat Igor Omrcen.

Kluby ligi japońskiej chętnie sięgają po zagraniczne gwiazdy. W poprzednich sezonach w Azji grali między innymi Amerykanin Clayton Stanley czy Brazylijczyk Felipe Fonteles. W tym roku punkty dla JTEKT Stings Kariya zdobywał Bułgar Matej Kazijski, który po zakończeniu sezonu w Japonii na ostatnie mecze zasilił jeszcze Trentino Volley. Niewykluczone, że podobną drogę obierze Kurek, bo ligi w Azji kończą się w lutym lub marcu i zagraniczne gwiazdy mogą podpisywać umowy z klubami europejskimi. W tym sezonie taką drogę wybrał Zbigniew Bartman, który po zakończeniu ligi chińskiej skończył sezon w Poitiers.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Czy Bartosz Kurek powinien skorzystać z propozycji i wyjechać do Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved