Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Problemy zdrowotne Maksima Żygałowa

Problemy zdrowotne Maksima Żygałowa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed Cerrad Czarnymi Radom dwa ostatnie pojedynki w rundzie zasadniczej PlusLigi. Wojskowi zapewnili sobie już miejsce w najlepszej szóstce, lecz sztab trenerski nie będzie miał w najbliższych dniach do dyspozycji całego zespołu. Z powodu kontuzji ze składu Cerrad Czarnych Radom, wypadł Maksim Żygałow. 

Rosyjski atakujący kontuzji nabawił się w Kędzierzynie-Koźle, na dzień przed pojedynkiem w ZAKSĄ. Maks podczas jednej z akcji w bloku dostał piłką po dłoniach i poczuł ból w najmniejszym palcu prawej dłoni. – Podczas bloku dostałem piłką po palcach. Początkowo myślałem, że to tylko stłuczenie, ale w następnej akcji podczas odbicia piłki w obronie, poczułem duży ból – skomentował Maksim Żygałow.Zawodnik prosto po treningu pojechał do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, a w meczu z ZAKSĄ nie znalazł się w składzie meczowym. W poniedziałek (11 marca) Maksim Żygałow przeszedł badania, które wskazały złamanie kości piątego palca w prawej dłoni.

Dobrą informacją jest stan zdrowia zdrowia Dejana Vincicia. Kapitan radomskiego zespołu w ostatnich tygodniach borykał się z kontuzją łydki. – Dejan przez ostatnie tygodnie trenował indywidualnie z Kubą Szyszką, a od wtorku trenuje z drużyną – powiedział Wojciech Stępień, drugi trener Cerrad Czarnych Radom.

Przypomnijmy tylko, że przed Cerrad Czarnymi Radom dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej PlusLigi. W sobotę (16 marca) Wojskowi podejmą w hali MOSiR-u Trelf Gdańsk. Trzy dni później – 19 marca, podopieczni Roberta Prygla zagrają z Asseco Resovią Rzeszów.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved