Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Problemy w obozie Azzurre przed turniejem kwalifikacyjnym

Problemy w obozie Azzurre przed turniejem kwalifikacyjnym

fot. CEV

Niemal w przeddzień rozpoczęcia rywalizacji w Ankarze Marco Bonitta ma niemały problem. Pod znakiem zapytania stanął bowiem występ młodej, utalentowanej środkowej reprezentacji Włoch. Jak informują włoskie media, urazu doznała bowiem Cristina Chirichella. Przy braku pewności, czy zawodniczka wróci do gry i będzie mogła wesprzeć swój zespół, szkoleniowiec musiał awaryjnie powołać Sarę Bonifacio.

Podopieczne Marco Bonitty 5 stycznia w Ankarze rozpoczną walkę o przepustkę do igrzysk olimpijskich. Przygotowania Azzurre zakłóciło jednak przykre zdarzenie. Podczas czwartkowego świętowania końca 2015 r. w niemieckim Schwerin urazu doznała jedna z siatkarek wyjściowego składu Bonitty. Przy pechowej kontuzji kostki występ młodej środkowej reprezentacji Włoch – Cristiny Chirichelli – podczas turnieju w Ankarze stanął po znakiem zapytania. Jak informują włoskie media, sztab medyczny kadry Azzurre rozpoczął już odpowiednie działania i terapie, aby umożliwić występ Chirichelli podczas turnieju kwalifikacyjnego.Przy braku pewności co do postępu leczenia Marco Bonitta musiał reagować, szukając innych rozwiązań. Szkoleniowiec postanowił powołać kolejną zawodniczkę, w niedzielę bezpośrednio do Turcji do reprezentacji Włoch dołączy Sara Bonifacio. Brak Chirichelli, która mimo młodego wieku wywalczyła sobie miejsce w wyjściowym składzie Azzurre, wielokrotnie potwierdzając, jak ważną jest częścią zespołu, byłby z pewnością sporym osłabieniem reprezentacji Włoch.

W turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze Włoszki będą rywalizować w grupie B z Belgią, Rosją i reprezentacją Polski. Włoszki zadebiutują drugiego dnia rozgrywek, w spotkaniu z Rosjankami, dzień później powalczą z Belgią. Mecz biało-czerwonych z ekipą Marco Bonitty zaplanowano na 6 stycznia, tj. ostatni dzień rywalizacji fazy grupowej.

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved