Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Problemy TSV Sanok

Problemy TSV Sanok

fot. Tomasz Sowa

Siatkarze TSV Sanok zakończyli już grę w tym sezonie, zajmując ostatecznie 8. miejsce w I lidze mężczyzn. Portal nowiny24.pl zwraca jednak uwagę, że klub ma spore problemy natury finansowej i nie wiadomo, czy zespół zagra w kolejnym sezonie. Na razie działacze robią wszystko, by zamknąć obecny sezon i spłacić wszystkie zaległości.

Siatkarze TSV Sanok do końca rundy zasadniczej walczyli o miejsce w ósemce i spokojne utrzymanie w I lidze mężczyzn. Udało im się to dopiero w ostatniej kolejce, w której dość niespodziewanie pokonali 3:0 AGH Kraków i dzięki temu zajęli 8. lokatę na koniec rundy zasadniczej. W ćwierćfinale play-off sanoczanie ulegli w trzech meczach AZS-owi Częstochowa, ale w meczach o miejsca 5-8 najpierw wygrali 3:2 ze Stalą Nysa, w rewanżu ulegając rywalom 1:3. To oznacza, że TSV ostatecznie zajął w tym sezonie 8. miejsce.W klubie powinni zacząć już przygotowania do kolejnego, ale nie jest to łatwe. Portal nowiny24.pl donosi o finansowych problemach klubu z Sanoka. Zgodnie z informacjami, jakie przekazał prezes Wiesław Pietryka, klub podpisał ugodę z zawodnikami, którzy zrzekli się należności za kwiecień i maj. Siatkarze nie byli do końca z tego zadowoleni, ale faktycznie sezon zakończyli już w marcu. Problemem jednak jest, że zawodnicy wciąż czekają na zaległe pieniądze za luty i marzec. – Wkrótce jednak mają spłynąć pieniądze i wtedy uregulujemy zobowiązania wobec siatkarzy. Co dalej? Myślę, że wkrótce będziemy mogli powiedzieć coś więcej, ale jeśli nie uda się pozyskać jednego dużego sponsora, to nie zagwarantuję, czy wystartujemy w I lidze – zapewnia prezes Pietryka cytowany przez portal nowiny24.pl.

Większość siatkarzy, którzy reprezentowali barwy TSV w tym sezonie, już rozgląda się za nowymi klubami, bowiem przyszłość pierwszoligowego zespołu z Sanoka nie jest pewna. Trzymamy kciuki za pozytywne rozwiązanie problemów, jednak z informacji, jakie posiadamy, to nie jedyny klub, który będzie miał problem ze startem w przyszłym sezonie w I lidze mężczyzn. Takie problemy niestety mogą dotknąć również I ligi kobiet, a nawet żeńskiej i męskiej ekstraklasy. Nastały trudne czasy dla drużyn siatkarskich chcących grać na najwyższym poziomie…

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved