Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Problemy Orła Malbork, nie zagra w II lidze

Problemy Orła Malbork, nie zagra w II lidze

W rozpoczynającym się jesienią nowym sezonie II ligi siatkówki kobiet nie zagra drużyna Orła Malbork. Klub nie zgłosi swojego zespołu do rozgrywek z powodu niejasnej sytuacji związanej z bazą i pracą kadry szkoleniowej. Wiele wskazuje na to, że dziewczęta trenujące siatkówkę będą występowały tylko w lidze młodzieżowej, a najstarsze zawodniczki mogą zostać wypożyczone do innych klubów.

Powodów naszej rezygnacji jest kilka. Jednym z nich jest to, że ja oraz drugi trener Paweł Tercjak straciliśmy pracę w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie znajduje się nasza baza treningowa – mówi Szymon Żołędziewski, prezes i trener Orła Malbork. – Paweł został przeniesiony do „trójki”, a ja jestem na wypowiedzeniu. Wciąż nie wiadomo też, jaka będzie przyszłość Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego, który działa w „piątce”, a dzięki któremu mogliśmy przez lata prowadzić zajęcia pozalekcyjne z zawodniczkami. Byliśmy na spotkaniu u burmistrza w tej sprawie, bo miasto musiałoby zapewnić finansowanie tych godzin dodatkowych. Na razie nie mamy stuprocentowej pewności, że SOS w „piątce” nadal będzie istniał, choć na koniec tego spotkania pojawiło się jakieś światełko w tunelu.Orzeł ma czas do 15 czerwca, aby zgłosić drużynę do II ligi. W tym czasie muszą zostać zakończone wszelkie procedury formalne. Prezes klubu zapowiada, że nie ma na to szans. – Jest na to za mało czasu. Obecnie nie mamy dostępu do obiektu sportowego przy „piątce”, nie wiemy dziś, jak to się wszystko ułoży, a nie możemy przecież czekać w nieskończoność – mówi Szymon Żołędziewski. – Szkoda, ale dziewczyny sobie poradzą. Dwie z nich już mają oferty gry dla innych klubów. Dostajemy propozycje przekazania siatkarek do innych zespołów drugoligowych. Robimy wszystko, by kobieca siatkówka nie zniknęła całkowicie z Malborka, mam nadzieję, że za jakiś czas wrócimy jeszcze do II ligi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Orzeł Malbork występował w II lidze w porozumieniu ze Spartą Braniewo. Oba kluby wystawiły też wspólną drużynę do rozgrywek juniorskich.

źródło: portalnaplus.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved