Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Problemy Meksykanek w Kaliningradzie

Problemy Meksykanek w Kaliningradzie

fot. norceca.org

Do nietypowej sytuacji doszło w Kaliningradzie, gdzie od 2 sierpnia rozgrywany będzie jeden z turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Po przyjeździe do Rosji reprezentacji Meksyku okazało się, że hotel nie został zarezerwowany. Nie było w nim również wolnych miejsc.

W dniach 1-4 sierpnia w sześciu miastach rozgrywane są turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. Tylko zwycięzcy poszczególnych grup awansują na tę imprezę. Dotychczas jedynie gospodynie – Japonki mają zapewniony udział. Jeden z biletów do Tokio siatkarki będą mogły wywalczyć w Rosji. W Kaliningradzie o awans w grupie E zagrają reprezentacje Rosji, Korei Południowej, Kanady i Meksyku. Niemiła niespodzianka w rosyjskim hotelu spotkała ostatnią z wspomnianych drużyn.Reprezentacja Meksyku swoją podróż rozpoczęła w Monterrey, skąd udała się do Frankfurtu. Następną siatkarki miały przesiadkę w Petersburgu, by w końcu dotrzeć do Kaliningradu. Jak poinformowała Marca po przybyciu do hotelu, w którym drużyna miała się zatrzymać, w recepcji okazało się, że federacja nie dokonała żadnej rezerwacji. Dodatkowo nie ma również dostępnych wolnych pokoi. Zespół czekał na rozwiązanie sprawy, bowiem to ich rodzima federacja jest odpowiedzialna za wyjazd swojej drużyny narodowej do Rosji.

Meksyk swój pierwszy mecz rozegra przeciwko Rosjankom 2 sierpnia o godzinie 19 polskiego czasu. Trzy godziny wcześniej na boisku zameldują się Koreanki i Kanadyjki. W sobotę siatkarki z Meksyku zagrają z Koreą Płd., zaś na zakończenie udziału w turnieju czeka ich stracie z Kanadą.

Zobacz również:
Terminarz turnieju kwalifikacyjnego w Kaliningradzie

źródło: inf. własna, Marca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved