Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Problemy logistyczne biało-czerwonych

Problemy logistyczne biało-czerwonych

Reprezentacja Polski sportowo nie ma najmniejszych problemów podczas mistrzostw Europy. Biało-czerwoni odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali i awansowali już do półfinału. Pojawił się jednak inny problem – ze względu na problemy linii lotniczej lot drużyny prowadzonej przez trenera Vitala Heynena został odwołany.

Formuła tegorocznych mistrzostw Europy wzbudza kontrowersje. Powiększony skład negatywnie wpłynął na jakość spotkań grupowych, z których większość była jednostronna. Dodatkowo turniej rozgrywany jest w aż czterech krajach. W każdym z nich rozgrywane były po dwa mecze 1/8 oraz jeden ćwierćfinał. Półfinały zaplanowano natomiast we Francji i Słowenii.To właśnie w Lublanie na 26 września zaplanowano półfinał z udziałem reprezentacji Polski i Słowenii. Następnie drużyny mają udać się do Paryża, gdzie 28 i  29 września rozegrane zostaną mecze o medale. Pojawił się jednak logistyczny problem. Jak poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarze Polsatu Sport, lot biało-czerwonych do Słowenii został odwołany a Polacy czekają na lotnisku w Amsterdamie. Rozpoczęło się poszukiwanie innych połączeń, by mistrzowie świata dotarli do kolejnego punktu rozgrywania meczu mistrzostw Europy. – Mieliśmy lecieć tym samym samolotem, co nasi siatkarze. Nasza drużyna otrzymała informację, że w związku z dwudniowym strajkiem anulowano wszystkie loty do Lublany. Rozpoczął się proces poszukiwanie innego połączenia. Pytanie tylko, czy dla tak dużej grupy będzie tyle biletów? – powiedział dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski. – Nasi siatkarze miny mają niewesołe, bo czeka ich półfinał mistrzostw Europy, a cała sytuacja może trochę potrwać – dodał.

Co ciekawe linia Adria, która miała obsługiwać lot Polaków, już od pewnego czasu walczy z problemami. Kilkanaście dni temu pojawiały się informacje o planowanych strajkach. Ostatecznie w połowie września podpisano układ i strajki zostały odwołane. Jednak wczoraj (23 września) na stronie internetowej linii lotniczej pojawiła się informacja, że w dniach 24-25 września Adria Airways zaprzestanie wszystkich operacji lotniczych do baz Lublana, Pristina i Tirana. Decyzja związana jest z problemami finansowymi. Dlaczego nikt wcześniej nie sprawdził tych informacji? Nie wiadomo.

Aktualizacja:
Trwają procedury związane z wysłaniem po Polaków rządowego samolotu, o czym za pośrednictwem Twittera poinformował premier Mateusz Morawiecki. Samolot ten ma pojawić się w Amsterdamie po godzinie 15:00. Reprezentacja do tego czasu czekać będzie w hotelu.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved