Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Problemy Kubańczyków przed igrzyskami

Problemy Kubańczyków przed igrzyskami

fot. worldofvolley.com

Wciąż nie wiadomo, kiedy reprezentacja Kuby będzie mogła opuścić Tampere. Po sobotnich i niedzielnych aresztowaniach w poniedziałek kolejnych czterech Kubańczyków zostało zatrzymanych przez fińską policję. Oficjalne swoje stanowisko przedstawiło już FIVB.

Przypomnijmy – w sobotę fińska policja aresztowała trzech kubańskich siatkarzy, którzy mieli być zamieszani w aferę na tle seksualnym. W niedzielę do zatrzymanych dołączył kapitan drużyny, Cepeda i w meczu z Portugalią zespół kubański wystąpił w ośmioosobowym składzie. Po meczu kolejnych czterech graczy trafiło do aresztu. Fińska policja skąpa jest, jeśli chodzi o wyjaśnienia i informacje, fińskie portale podają, że dwóch zawodników już opuściło areszt. Nie wiadomo, kiedy Kubańczycy będą mogli wrócić do kraju. Wyjaśnienie spraw dotyczących przemocy seksualnej zwykle trwa w tym kraju przynajmniej miesiąc, władze fińskie zapewniają jednak, że sprawie został nadany specjalny priorytet.Jeśli jednak sprawa się przeciągnie, pod znakiem zapytania stanie występ aresztowanych graczy w igrzyskach olimpijskich. Sprawa dotarła już do FIVB, które wydało oficjalne oświadczenie. „FIVB jest zaniepokojone domniemaniem poważnego wykroczenia przez członków kubańskiej drużyny narodowej i jest w stałym kontakcie ze wszystkimi stronami. FIVB nie będzie tolerowało jakichkolwiek przestępstw popełnionych przeciwko innym osobom przez zawodników czy oficjeli przy okazji zawodów organizowanych przez FIVB. FIVB wyznaje zasadę domniemanej niewinności przed udowodnieniem winy, ale zapewnia, że będzie respektować wszystkie decyzje i niezawisłe wyroki odpowiednich władz lokalnych i krajowych. FIVB oczekuje od wszystkich uczestników zawodów siatkarskich, aby stosowali się do naszych wartości opierających się na pozycji siatkówki jako rodzinnego sportu numer jeden” – czytamy w oświadczeniu FIVB.

Kibice na całym świecie zastanawiają się, czy możliwe jest wykluczenie Kuby z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na miesiąc przed ich startem. Na razie jednak nic nie wskazuje na takie rozwiązanie. Przypomnijmy, że w turnieju olimpijskim Kubańczycy zagrają w jednej grupie z biało-czerwonymi.

źródło: FIVB, inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved