Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Problem z transferem Mateusza Piotrowskiego

Problem z transferem Mateusza Piotrowskiego

fot. 1liga.pls.pl

Mateusz Piotrowski w ostatnich dniach stycznia rozwiązał umowę z AZS-em Częstochowa. Zawodnik miał przejść do rywala zza miedzy, zespołu Norwida. Pojawił się jednak nieoczekiwany problem, który wyniknął być może z nieznajomości przepisów i braku czasu. Nie wiadomo, czy atakujący będzie mógł dokończyć sezon w barwach Norwida.

Mateusz Piotrowski obecny sezon rozpoczął w AZS-ie Częstochowa, dokąd został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To w tym klubie jest obecnie karta niespełna 28-letniego atakującego. Trudna sytuacja w AZS-ie spowodowała, że zawodnik postanowił rozwiązać kontrakt z klubem. Przepisy pozwalają w szczególnych przypadkach na anulowanie wypożyczenia i powrót zawodnika do klubu, w którym jest jego karta – w tym przypadku do ZAKSY.Piotrowski porozumiał się z innym pierwszoligowcem z Częstochowy, Norwidem. Klub ten w systemie PZPS zgłosił chęć… wypożyczenia zawodnika, chociaż przepisy dopuszczają możliwość tylko jednego wypożyczenia w sezonie. W grę tutaj mógł wchodzić tylko transfer definitywny. Gdy wszyscy się zorientowali, okazało się, że minął termin zamknięcia okna transferowego i Mateusz Piotrowski został bez klubu. PZPS zgodnie z przepisami nie wydał zgody na drugie wypożyczenie w sezonie ani na transfer po zamknięciu okna transferowego.

Co teraz czeka zawodnika? Może on oczywiście odwołać się od tej decyzji do sądu polubownego PZPS-u i poprosić o zmianę postanowienia. Znane są z przeszłości historie, w których związek przychylał się do argumentacji zawodnika w szczególnych przypadkach. Może również wyjechać poza granice kraju i podpisać kontrakt z którymś z klubów w lidze, w której otwarte jest okno transferowe. Może również trenować, czekając na kolejny sezon. Bo w ZAKSIE raczej nie ma szans zagrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved