Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Próbka B potwierdziła doping Murilo Endresa

Próbka B potwierdziła doping Murilo Endresa

fot. Jacek Cholewa

Badanie próbki B słynnego siatkarza Murilo Endresa, który na początku maja został złapany na stosowaniu zakazanego furosemidu, potwierdziło obecność w jego organizmie zabronionej substancji. Brazylijczyk, ikona tamtejszej siatkówki, zostanie teraz ukarany przez rodzimą federację. Dla 36-latka to może oznaczać koniec kariery.

Ta wiadomość wstrząsnęła przed tygodniem mediami w Kraju Kawy. Murilo Endres – ikona reprezentacji Brazylii, dwukrotny mistrz świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski i przez lata filar Canarinhos – został złapany na stosowaniu dopingu. W jego krwi wykryto obecność zakazanego furosemidu, czyli leku moczopędnego, który może być stosowany do maskowania innych substancji dopingujących.Próbka A nie pozostawiła wątpliwości, Murilo był na „koksie”. – Wierzymy w niego, bo to wielki profesjonalista. Trzeba poczekać spokojnie na wynik drugiej próbki. Murilo może liczyć na nasze pełne wsparcie – powiedział Alexandre Pflug, dyrektor sportowy SESI Sao Paulo, w którym siatkarz występuje od ośmiu lat.

Brazylijskie media donoszą, że przebadano już próbkę B, która potwierdziła wynik pierwszego badania. Siatkarz zapowiada walkę w sądzie o swoje dobre imię i zapewnia, że jest niewinny. Zatrudnił już renomowanego prawnika i szykuje się do najtrudniejszej batalii w życiu. Wspiera go słynna żona, reprezentantka Brazylii w siatkówce, Jaqueline Carvalho. Sprawą zajmie się brazylijska federacja siatkówki (CBV), z Murilo grożą dwa lata dyskwalifikacji. Dla 36-latka to może oznaczać koniec kariery.

Murilo Endres w 2010 roku został uznany za najlepszego sportowca w Brazylii, po tym jak jego kadra wygrała mistrzostwa świata, a dwa lata później MVP turnieju olimpijskiego w Londynie, gdzie Canarinhos zajęli miejsce drugie. W 2016 roku nie załapał się do kadry na kolejne igrzyska w Rio de Janeiro, po czym ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved