Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Prezydent CEV pisze do kibiców

Prezydent CEV pisze do kibiców

fot. CEV

Ubiegły tydzień był dla europejskiej federacji bardzo pracowity. Został ogłoszony siatkarski Plan Marshalla, którego wartość to 11,5 miliona euro. Prezydent CEV nie zwalnia jednak tempa. Zdaje sobie sprawę, że w roku wyborczym stanął przed wielkim wyzwaniem zmierzenia się z pandemią koronawirusa i jej wpływem na sport, Jednocześnie ma świadomość, że to dla niego wielka szansa wykazania się jako sprawny manager i przywódca. 

Aleksandar Boričić postanowił zwrócić się bezpośrednio do kibiców w Europie i wystosował do nich otwarty list, w którym zapewnia, że organizacja pod jego kierownictwem robi wszystko, żeby jak najszybciej siatkówka wróciła na normalne tory.Pełna treść otwartego listu Alaksandara Boričica do kibiców:

Drodzy kibice siatkówki,

Mam nadzieję, że zarówno wy, jak i wasi bliscy cieszycie się dobrym zdrowiem i dopisuje wam dobry nastroj.

Obecnie przeżywamy bezprecedensowy kryzys, spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa. Pandemia sprawiła, że sport wyczynowy na całym świecie zatrzymał się z dnia na dzień.

 

My wszyscy w CEV mamy te same odczucia co kibice. Tęsknimy za siatkarską rywalizacją i wiemy, że wielu z was nie może się doczekać, żeby ponownie wprawić piłkę w ruch i pozwolić jej latać.

Na razie jednak musimy się uzbroić w cierpliwość i jak najlepiej wykorzystać to, czego nauczyła nas ukochana dyscyplina sportu – solidarności, pracy zespołowej, i empatii. Dlatego wierzę, że wykorzystujecie czas kwarantanny na przebywanie z rodziną i wspieranie swoich bliskich w tych trudnych czasach, że jesteście razem jak drużyna. 

Z wielkim żalem musieliśmy podejmować trudne decyzje i odwoływać różne zawody ze względu na wpływ pandemii COVID-19, między innymi długo oczekiwane Finały Ligi Mistrzów w Berlinie. Uwierzcie mi, to były dla nas bardzo trudne wyzwania, ale dobro i bezpieczeństwo zawodników, trenerów oraz was wszystkich pozostaje naszym priorytetem.

Tymczasem mogę was zapewnić, że CEV niestrudzenie współpracuje ze wszystkimi naszymi podmiotami, aby stawić czoła skutkom kryzysu, ale także żeby w odpowiednim czasie mieć pewność , że jesteśmy gotowi ponownie uruchomić rozgrywki, gdy pozwolą na to warunki i będzie to dla wszystkich bezpieczne.

Mam nadzieję, że podobała wam się praca, którą wykonaliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby chociaż w ten sposób być z wami i pomóc wam spędzić czas w domu z siatkówką i zapewnić wam dobrą zabawę. 

Przesyłam wam specjalne pozdrowienia,
Aleksandar Boričić, 
Prezydent CEV

 

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved