Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezesi zmieniają zdanie w sprawie rozszerzenia PlusLigi?

Prezesi zmieniają zdanie w sprawie rozszerzenia PlusLigi?

Wszystko wskazuje na to, że GKS Katowice i Espadon Szczecin jednak zagrają w PlusLidze. Mniejsze szanse są na rozszerzenie Orlen Ligi, bowiem w ekstraklasie żeńskiej jeden lub nawet dwa zespoły mogą wycofać się z rozgrywek.

Spór wokół poszerzenia PlusLigi i Orlen Ligi nabiera rumieńców. Jako pierwszy tę propozycję wysunął Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Spotkała się ona jednak z krytycznym odzewem prezesów klubów PlusLigi, którzy nie chcieli 16-zespołowej ekstraklasy. Dyskusja na ten temat miała się odbyć podczas spotkania przedstawicieli klubów z zarządem PLPS w Iławie, ale tak się nie stało. Wszyscy czekają bowiem na wyniki audytu, jaki zewnętrzna firma przeprowadziła w GKS-ie Katowice i Espadonie Szczecin. Te dwa kluby aspirują do gry na najwyższym szczebluTymczasem w ostatnich godzinach nastąpił niespodziewany zwrot, w konsekwencji czego poszerzenie PlusLigi jest coraz bardziej realne. Zarząd PLPS pozostaje na swoim stanowisku i przekonał coraz więcej klubów. Tę informację potwierdza Kamil Składowski, rzecznik PLPS S.A. – Pomysł poszerzenia PlusLigi w pierwszym momencie rzeczywiście nie spotkał się ze zrozumieniem. Dziś ma jednak coraz więcej zwolenników. Coraz więcej klubów chce poświęcić pewne swoje interesy w imię rozwoju ligi i ważnych inwestycji dla przyszłości dyscypliny. Szefowie klubów PlusLigi to bardzo odpowiedzialni ludzie. Doskonale wiedzą, że Katowice i Szczecin to ważne ośrodki dla rozwoju siatkówki. W tej chwili tyle mogę powiedzieć – deklaruje Składowski.

– Przykład Gdańska najlepiej pokazuje, że duże miasta są potrzebne ligowej siatkówce, mogą być czynnikiem jej rozwoju, a czasem nawet przodować w nowoczesnych rozwiązaniach – mówi nam jeden z działaczy, który był na spotkaniu w Iławie. – Początkowo tylko jeden-dwa kluby wyrażały wolę powiększenia. Teraz ta liczba rośnie. Wkrótce może przekroczyć połowę udziałowców – dodaje. Kiedy zatem wszystko się rozstrzygnie? PLPS czeka na wyniki audytu, a następnie przedstawiciele ligi odwiedzą kluby oraz samorządy Szczecina i Katowic, by przeprowadzić ostateczne rozmowy. W połowie czerwca na spotkaniu z klubami PlusLigi przeprowadzą dyskusję, po której zapadnie decyzja. Prawdopodobnie pozytywna dla GKS-u i Espadonu.

Część klubów ciągle się waha. Powiększenie PlusLigi to nie tylko więcej spotkań do rozegrania, ale i większa liczba klubów do podziału pieniędzy od sponsorów. Tym samym wpływy będą mniejsze. Myślę jednak, że pierwszoligowcy z Katowic i Szczecina mogą być optymistami – potwierdza rozmówca „Sportu”. Z kolei rzecznik PLPS-u apeluje o cierpliwość przez trzy-cztery tygodnie. – Prosimy o poczekanie na wyniki audytu i rozmów z aspirującymi do ligi klubami. Ostatnie dni pokazują jednak, że nie po raz pierwszy w historii zawodowej ligi szefowie klubów zdecydują się na rozwiązanie, które będzie najlepsze dla przyszłości tych rozgrywek. Nawet jeśli miałoby to się wiązać z przejściowymi niedogodnościami – uważa Składowski.

Ciągle z kolei nie wiadomo, co z powiększeniem Orlen Ligi. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że część zespołów wycofa się z rozgrywek. Poważne problemy ma m.in. wicemistrz Polski PGE Atom Trefl Sopot, który wciąż negocjuje warunki ze strategicznym sponsorem.

Więcej w katowickim Sporcie

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved