Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Prezes Wisły Warszawa rozważa wycofanie z rozgrywek

Prezes Wisły Warszawa rozważa wycofanie z rozgrywek

fot. wisla-warszawa.pl

– W tym momencie nie wiadomo, czy wystartujemy w kolejnym sezonie. Możliwe jest rozwiązanie klubu. Nie mamy praktycznie żadnego wsparcia od władz miasta Warszawy – mówi prezes wicemistrza I ligi kobiet, Grzegorz Kulikowski. Mówi się, że Wisła mogłaby przejąć miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet od Impelu Wrocław, ale ze słów prezesa warszawskiego klubu wynika, że nie wiadomo, czy klub będzie istniał w przyszłym sezonie.

Wisła Warszawa, ubiegłoroczny mistrz I ligi kobiet, który przegrał baraż o awans z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w tym roku uległa w finale MKS-owi Kalisz i zajęła w I lidze drugie miejsce. W barażu z Legionovią grają kaliszanki, a o Wiśle coraz częściej mówi się w kontekście przejęcia miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet. Problemy ze znalezieniem środków na start w ekstraklasie mogą mieć Muszynianka Muszyna i Impel Wrocław, niewykluczone, że ktoś jeszcze.– Jest jakieś zainteresowanie. O szczegółach nie będę rozmawiał, bo jeszcze do końca nie złożyliśmy broni – mówi Jacek Grabowski, prezes Impelu pytany, czy były już jakieś rozmowy ze stołecznym klubem. Zastanawia jednak wypowiedź prezesa Wisły dla Gazety Wrocławskiej. – Nie komentujemy doniesień w sprawie odkupienia licencji. Na razie to sami myślimy o przyszłości. W tym momencie nie wiadomo, czy wystartujemy w kolejnym sezonie. Możliwe jest rozwiązanie klubu. Nie mamy praktycznie żadnego wsparcia od władz miasta Warszawy. Dzielnica Bemowo zdziera z nas pieniądze za wynajem hali. Wisła zatem rozważa wycofanie się z ligi – powiedział prezes Grzegorz Kulikowski. Co ciekawe Wisła, podobnie jak MKS Kalisz, złożyła dokumenty potrzebne do weryfikacji w PLPS-ie.

W Impelu Wrocław zapewniają, że decyzja co do występów w ekstraklasie zapadnie do 6 maja. Jaka przyszłość czeka Wisłę Warszawa? W tej chwili możliwy jest chyba każdy scenariusz – od gry w ekstraklasie, poprzez walkę kolejny rok o awans, aż do zniknięcia drużyny z siatkarskiej mapy Polski.

źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved