Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes Stoczni wydał oświadczenie

Prezes Stoczni wydał oświadczenie

Prezes KPS-u Stoczni Szczecin Jakub Markiewicz wydał oświadczenie, w którym opisuje obecną sytuację w klubie. Potwierdzone zostało między innymi odejście kolejnych zawodników. Szczeciński zespół mimo trudnej sytuacji nie składa jednak broni i nadal uczestniczy w rozgrywkach PlusLigi.

Oświadczenie prezesa KPS Stocznia Szczecin S.A.:W tym trudnym dla nas momencie i po intensywnym okresie licznych spotkań, których jedynym celem było uratowanie dla Szczecina męskiej siatkówki na poziomie ekstraklasy oraz po konsultacjach z władzami Polskiej Ligi Siatkówki, pragniemy poinformować, co następuje:

  1. Nadal uczestniczymy w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2018/2019.
  2. Umowy za porozumieniem stron rozwiązali z klubem: Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek, Aleksander Maziarz, Nikołaj Penczew, Nicolas Rossard, Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow, Łukasz Żygadło, trener Dario Simoni oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew.
  3. Czynimy starania, aby w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki oraz zainteresowanymi klubami przełożyć dwa najbliższe mecze z udziałem KPS-u Stoczni Szczecin, czyli spotkania z Chemikiem Bydgoszcz oraz MKS-em Będzin.
  4. W trybie pilnym i przy zadeklarowanej dobrej woli ze strony innych klubów PlusLigi pracujemy nad personalnym uzupełnieniem aktualnego składu drużyny.
  5. Wprowadzamy oszczędnościowy model zarządzania klubem, który wymusza aktualna sytuacja finansowa.

Równocześnie potwierdzamy nasze wcześniejsze informacje, że jesteśmy w sporze prawnym ze sponsorem tytularnym i oczekujemy z jego strony uregulowania należności wynikających z podpisanej w tym roku umowy z klubem. O szczegółach dotyczących historii wzajemnych kontaktów i wydarzeń związanych z sytuacją, w jakiej obecnie się znaleźliśmy, poinformujemy niezwłocznie po uregulowaniu wszelkich kwestii dotyczących aktualnego funkcjonowania zespołu, który jest dla nas najwyższą wartością.

Z poważaniem

Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin S.A.

źródło: kpsstocznia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved