Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Prezes PZPS zdradził terminy ewentualnych zgrupowań reprezentacji

Prezes PZPS zdradził terminy ewentualnych zgrupowań reprezentacji

fot. pzps.pl

Jacek Kasprzyk był gościem Jerzego Mielewskiego w magazynie #7strefa. Prezes PZPS zdradził między innymi, kiedy rozpoczną się zgrupowania reprezentacji kobiet i mężczyzn. Panowie stawią się w Spale 1 czerwca, natomiast panie pojawią się w Szczyrku trzy dni później. Plażowicze również na początku czerwca mają pojawić się w Spale – dodał prezes PZPS.

Zgrupowania miały się oczywiście rozpocząć wcześniej, ale pandemia koronawirusa storpedowała siatkarskie plany na 2020 rok. Dlatego nie odbędą się między innymi igrzyska olimpijskie, na których Polacy mieli walczyć o złoto w turnieju siatkarzy. Vital Heynen swoich podopiecznych z kadry zobaczy zaś dopiero w czerwcu.Pierwsze terminy zgrupowań już są – zdradził w magazynie #7strefa Jacek Kasprzyk.Chłopcy mają rozpocząć 1 czerwca w Spale, dziewczyny 4 czerwca w Szczyrku. Plażowicze również na początku czerwca mają pojawić się w Spale – dodał prezes PZPS.

W związku z rozpoczęciem zgrupowania panów na początku czerwca Vital Heynen musi pojawić się w Polsce już w połowie maja. – Trzeba objąć Vitala Heynena 14-dniową izolacją. Lekarze mają już ankiety, będą one wysyłane do zawodników, zawodniczek, co należy robić i jak zachowywać się w ciągu 14 dni przed stawieniem się pod bramką COS-u. Już w samym ośrodku wszyscy będą mieli robione wymazy, przejdą testy czy są nosicielami koronawirusa – powiedział Kasprzyk.

Czekamy. Jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że zobaczymy co się wydarzy z tymi pierwszymi zawodnikami, którzy przyjadą do COS-u w Wałczu – kajakarzami, wioślarzami i lekkoatletami. Mowa cały czas o dorosłych sportowcach, którzy mają już kwalifikacje na igrzyska lub w najbliższym okresie mają szansę na jej wywalczenie – kontynuował sternik siatkarskiego związku.

Kasprzyk zdradził również jak wygląda sytuacja młodzieżowych reprezentacji Polski. – W poniedziałek 27 kwietnia będę u pani minister Dmowskiej-Andrzejuk i będę rozmawiał tylko i wyłącznie o grupach młodzieżowych, szkołach. Muszę na to patrzeć, bo w dwóch ośrodkach mamy trzy szkoły – w Szczyrku dziewczyny, w Spale chłopcy i siatkarze plażowi. To jest prawie 120 osób. Musimy się do tego mocno przygotować – dodał.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved