Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes Projektu Warszawa: Trwają rozmowy ze sponsorem tytularnym

Prezes Projektu Warszawa: Trwają rozmowy ze sponsorem tytularnym

Na inaugurację sezonu PlusLigi Projekt Warszawa zmierzył się MKS-em Będzin. Siatkarze ze stolicy zwyciężyli 3:1. Po spotkaniu na konferencji prasowej przedstawiono prezesa zarządu, a także poinformowano o planach na najbliższe dni. –  Umowa poufności uniemożliwia nam udzielenie szerszych informacji na temat sponsora. Powinno to nastąpić za około 1-2 tygodnie – powiedział nowy prezes zarządu Projektu Warszawa, Bertrand Jasiński.

Po wygranym meczu odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono nowego prezesa warszawskiego zespołu. – Niewiele brakowało, a siatkówka w Warszawie na poziomie PlusLigi przestałaby istnieć. W próbę budowania nowego klubu zaangażowała się firma Westminster. Na dzisiaj status jest taki, że ta firma nie będzie właścicielem klubu, ale jednym z naszych partnerów i sponsorów. Na początku października Piotr Gacek, z którym mam przyjemność się znać, opowiedział mi o wszystkich problemach, z którymi klub się boryka. Wtedy postanowiliśmy podjąć ostatnią szansę uratowania idei siatkarskiej w Warszawie. To, że ten mecz się odbył, jest przykładem na to, że pierwszy krok udało nam się zrobić. Przez ostatnie dwa tygodnie byliśmy w stałym kontakcie z PLS-em i PZPS-em. Udało się nam złożyć 17 października komplet dokumentów do PLS-u, dzień później do PZPS-u. 23.10 okazało się, że dokumentacja jest na tyle dobra i właściwa, że postanowiono przyznać licencję na grę w PlusLidze. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Wygraliśmy pierwszy set w naszej rozgrywce organizacyjnej. Przed nami ciężka i trudna praca, która na końcu ma pozwolić na to, żeby to był stabilny klub ze stabilnymi partnerami, który jest w stanie walczyć o najwyższe trofea zarówno w rozgrywkach krajowych jak i europejskich – zapowiedział Bertrand Jasiński.Wciąż nie jest znana jednak nazwa firmy, która ma zostać tytularnym sponsorem Projektu Warszawa. Kiedy można spodziewać ogłoszenia tej informacji? – Jesteśmy w zaawansowanych rozmowach ze sponsorem tytularnym.  Gdybym znał odpowiedź na to pytanie, to byłbym jeszcze bardziej szczęśliwy. Umowa poufności uniemożliwia nam udzielenie szerszych informacji na temat sponsora. Powinno to nastąpić za około 1-2 tygodnie – przyznał nowy prezes drużyny. Co jednak stanie się w sytuacji, gdy zaawansowane rozmowy z nowym sponsorem nie przyniosą rezultatu? Czy Projekt ma plan zapasowy? – Nie zastanawiajmy się teraz nad planem B. My go oczywiście posiadamy, natomiast wierzymy, że plan A zostanie doprowadzony do końca. Myślę, że mamy powyżej 95% szans na powodzenie – dodał.

Czy włodarze rozważają powrót do barw Politechniki? – Projekty są w trakcie realizacji. Dla mnie ważniejsze jest to, żeby było na czyje mecze przychodzić niż to czy koszulka będzie żółta, zielona czy niebieska. Barwy są ważne, tożsamość też, ale na dzisiaj nie wybieraliśmy między barwami koszulek, lecz czy jesteśmy czy nas nie ma. Na razie jesteśmy – wyznał prezes. – Politechnika jako uczelnia, jako historia jest bardzo ważnym elementem siatkówki w Warszawie. Chyba za pięć lat obchodzilibyśmy stulecie siatkówki w stolicy. Absolutnie Politechnika jest partnerem i będziemy rozmawiać. Natomiast na dzisiaj mamy pierwszy set tego ratowania. Musimy ułożyć się, a później będziemy mieli czas na rozmawianie o takich rzeczach – zakończył Bertrand Jasiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved