Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Prezes MKS-u Kalisz uspokaja: Wewnątrz klubu absolutnie nic złego się nie dzieje

Prezes MKS-u Kalisz uspokaja: Wewnątrz klubu absolutnie nic złego się nie dzieje

fot. MKS Kalisz

– Zawodnicy czy zawodniczki są z góry informowani jeśli są jakieś przesunięcia płatności. Wewnątrz klubu absolutnie nic złego się nie dzieje – mówi prezes MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła na łamach Życia Kalisza, pytany o zaległości finansowe wobec zawodników piłki ręcznej i siatkarek. – W naszym klubie opóźnienia wynagrodzeń zdarzają się sporadycznie co powoduje, że jesteśmy bardzo wiarygodnym klubem w barwach którego zawodniczki czy zawodnicy chcą chętnie występować – dodaje.

Życie Kalisza przeprowadziło wywiad z prezesem MKS-u Kalisz Błażejem Wojtyłą po tym, jak do redakcji napłynęły informacje o zaległościach w wypłatach wynagrodzeń dla sportowców tego klubu. MKS ma w ekstraklasie nie tylko siatkarki, ale również piłkarzy ręcznych. – Nie mogę zdradzać szczegółów kontraktów między klubem, a zawodnikami.  Muszę natomiast zaznaczyć, że  zaległości płatnicze  zdarzają się w sporcie w prawie w każdym klubie od Legii Warszawa po Vive Kielce. Jest to spowodowane faktem, że dotacje od miasta czy sponsorów trafiają w ratach i do tego w różnych okresach. Ponieważ takie praktyki są powszechne w całej Polsce, podpisując kontrakty z zawodnikami uwzględniamy możliwość opóźnień. Zatem zawodnik jest świadomy tego, że możemy i mamy prawo się spóźnić 30 czy nawet 60 dni. W naszym klubie opóźnienia wynagrodzeń zdarzają się sporadycznie co powoduje, że jesteśmy bardzo wiarygodnym klubem w barwach którego zawodniczki czy zawodnicy chcą chętnie występować – zapewnia prezes klubu, Błażej Wojtyła. 4 miliony otrzymujemy z budżetu  miasta. Resztę musimy wypracować sami. Przy czym finansowanie z innych źródeł niż miasto z roku na rok jest coraz większe. Reszty nie mogę ujawniać ze względu na to, że kluby i menadżerowie w Polsce konkurują o zawodników – dodaje sternik kaliskiego klubu pytany o źródła finansowania MKS-u. – Przez 2 ostatnie lata klub przeszedł niesamowity rozwój. Obecnie mamy dwie drużyny w „ekstraklasie” co powoduje, że jesteśmy jednym z trzech klubów w Polsce posiadające dwie drużyny w najwyższej fazie rozgrywek. Obecnie prowadzimy bardzo duży projekt, który jeśli się uda to już w czerwcu będziemy największym klubem w Polsce w piłce siatkowej kobiet. Mamy wystawionych w sumie 12 zespołów siatkówki na rożnym szczeblu rozgrywek. Uspakajam, że te informacje, o które pan pytał nie są czymś groźnym. Zawodnicy czy zawodniczki są z góry informowani  jeśli są jakieś przesunięcia płatności. Wewnątrz klubu absolutnie nic złego się nie dzieje – zapewnia Błażej Wojtyła.

Więcej w Życiu Kalisza

źródło: zyciekalisza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved