Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes Cuprum Lubin złożył rezygnację

Prezes Cuprum Lubin złożył rezygnację

Dariusz Biernat złożył na ręce Rady Nadzorczej rezygnację z funkcji prezesa siatkarskiego Cuprum Lubin. Przestanie nim być 30 kwietnia. Nie podał przyczyn odejścia z klubu, ale z jego oświadczenia wynika, że w pewnych sprawach zarządzania klubem nie mógł znaleźć wspólnego porozumienia z członkami Rady Nadzorczej i stąd jego decyzja o pożegnaniu się z siatkówką.

Po 17 latach budowania od podstaw lubińskiej siatkówki podjąłem trudną dla mnie decyzję, aby zakończyć tę misję. Od pewnego czasu mają miejsce rozbieżności co do funkcjonowania klubu pomiędzy mną a częścią Rady Nadzorczej. Skłoniło mnie to do podjęcia tej naprawdę niełatwej decyzji. Przyjąłem takie rozwiązanie po konsultacji z wieloma ważnymi dla mnie osobami, które od początku istnienia klubu wspierały bezinteresownie rozwój piłki siatkowej w Lubinie i bez których z pewnością nie bylibyśmy tam, gdzie dzisiaj jesteśmy. Decyzja ta w naszej opinii jest rozwiązaniem trudnym, ale w obecnej sytuacji nieuniknionym. Została podjęta z dużą troską, rozwagą i poszanowaniem dla powagi sytuacji. Odchodzę z klubu o dużym potencjale, prezentującego bardzo dobry poziom organizacyjny i sportowy – napisał w swoim oświadczeniu Dariusz Biernat.Prawdopodobnie jego następcą zostanie Tomasz Tycel, obecny wiceprezes Cuprum.

To mogą być ciężkie czasy dla siatkówki w Lubinie. Obecny sezon jest już stracony. Po ostatniej porażce z Indykpolem lubinianie już całkowicie stracili szansę na awans do czołowej szóstki zespołów, które powalczą o medale mistrzostw Polski. Po zakończeniu sezonu z drużyną pożegna się trener Patrick Duflos. Będzie trzeba na nowo budować sztab szkoleniowy. Niewykluczone, że odejdzie też kilku czołowych zawodników. Łukaszem Kaczmarkiem interesuje się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z Lubina może odejść także Robert Taht.

źródło: miedziowe.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved