Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wymagający bój w Lublinie, BBTS z awansem

PP: Wymagający bój w Lublinie, BBTS z awansem

fot. 1liga.pls.pl

We wtorek w Lublinie rozegrano pierwsze spotkanie III rundy Pucharu Polski siatkarzy. Zmierzyły się w nim ekipy miejscowego LKPS-u i BBTS-u Bielsko-Biała. Obie drużyny pozostawiły na boisku ogrom sił i serca, zapewniając bardzo dobry poziom siatkarskiego widowiska, a finalnie zwycięsko z całej potyczki wyszli bielszczanie, wygrywając w tie-breaku.

Już pierwszy set pokazał, że to spotkanie nie zakończy się w minimalnej liczbie setów. Po wstępnym „rozpoznaniu się” drużyny przystąpiły do zaciętej walki, którą prowadziły do samego końca. Na początku drugiej odsłony gospodarzom pomogła trochę dobra zagrywka Błądzińskiego, a także dobra gra rozgrywającego lubelskiej drużyny, który potrafił wykorzystać dobre przyjęcie. BBTS odpowiadał skutecznymi zagraniami, ale co jakiś czas nie kończył też akcji, w połowie partii drugiej oddając rywalom inicjatywę. Lublinianie grali odważnie i nie zwalniali ręki w polu zagrywki i ataku, co przynosiło efekty. Gdy wydawało się, że partia padnie szybkim łupem miejscowych, w samej końcówce coraz lepiej zaczynali radzić sobie przyjezdni, odrabiając straty. Nie udało się im jednak zniwelować różnicy do końca, a LKPS wyrównał stan meczu.Po pierwszych wyrównanych wymianach w secie trzecim lubelski zespół ponownie zaczął budować przewagę i cały czas utrzymywał ją na poziomie około czterech punktów. Bielszczanie gonili wynik, ale gdy tylko zaczynali zbliżać się do rywali, ci ponownie odskakiwali. Pomagały im w tym także błędy ekipy gości, m.in. błąd ustawienia w połowie seta (16:12). Od tego momentu karty na boisku rozdawała drużyna z Lublina, która piłkę setową wywalczyła udaną zagrywką i choć kolejne akcje padały łupem rywali, to udany atak z prawego skrzydła LKPS-u zakończył partię.

Dobra passa lubelskich siatkarzy trwała także na początku kolejnej odsłony, a BBTS dość szybko musiał gonić wynik (4:7). Tym razem jednak bielszczanom wrócić do gry pomogła bardzo dobra zagrywka, natomiast jej pokłosiem był m.in. skuteczny blok i błędy przeciwników. Tym sposobem przyjezdni wyszli na prowadzenie 10:9. Mimo to LKPS nadal nie odpuszczał i ponownie zaczął gromadzić punkty, ale rywale nie dali się już gospodarzom w pełni rozegrać. Między innymi udany blok i kontra pozwalały im trzymać się blisko lubelskiej ekipy. Obie drużyny weszły w decydującą fazę seta przy remisie (21:21), a zacięta walka trwała do końca. Udaną kontrą i blokiem BBTS wywalczył jednak piłkę setową (24:22), a niedługo później doprowadził do tie-breaka. W nim początek należał do gości, a po pierwszych akcjach trener LKPS-u poprosił o czas (1:4). To ustawiło już grę w całej partii i mimo że bielszczanie nie wystrzegali się błędów, to jednak zdołali dowieźć przewagę do końca i wygrać w całym meczu.

LKPS Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 2:3
(23:25, 25:22, 25:19, 23:25, 12:15)

Zobacz również:
Wyniki rundy I-IV Pucharu Polski siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved