Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wisła Warszawa i SMS PZPS I Spała w kolejnej rundzie

PP: Wisła Warszawa i SMS PZPS I Spała w kolejnej rundzie

W środę odbyły się dwa ostatnie spotkania II rundy Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. O awans do kolejnego etapu rozgrywek Wisła Warszawa walczyła z Eneą Energetykiem Poznań, zaś SMS PZPS I Spała z Exact Systems Norwidem Częstochowa. W III rundzie ostatecznie zameldowały się warszawianki, które 3:1 pokonały ekipę z Poznania oraz spalanie. Zawodnicy SMS-u stoczyli z podopiecznymi Radosława Panasa niezwykle zacięty pojedynek.

Mecz Wisły Warszawa z Eneą Energetykiem Poznań pierwotnie miał się odbyć tydzień wcześniej. Ze względu jednak na problemy zdrowotne w stołecznej ekipie spotkanie zostało przełożone. Siatkarki z Warszawy potrzebowały czterech setów, by wyeliminować z dalszej gry lidera I ligi kobiet. Zawodniczki Wisły znakomicie rozpoczęły spotkanie, wygrywając pierwszego seta 25:23. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęły poznanianki i wyrównały tym samym stan rywalizacji na 1:1. Dwie kolejne partie zdecydowanie należały już jednak do stołecznych. Warszawianki górowały nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie dwukrotnie wysoko pokonały one gospodynie, pozwalając im na zdobycie w obu setach po 15 punktów. W III rundzie Pucharu Polski przeciwniczkami ekipy Piotra Hilko będą siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza.

W rozgrywkach mężczyzn SMS PZPS I Spała stoczył z kolei u siebie wyrównany pojedynek z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Dla gospodarzy było to już drugie starcie w Pucharze Polski. Do wyłonienia zwycięzcy tej rywalizacji potrzeba było pięciu setów. Po dwóch pierwszych blisko awansu do kolejnej rudy byli częstochowianie. Inauguracyjną odsłonę wygrali oni po długiej walce na przewagi 30:28, a drugą partię 25:23. Tym samym prowadzili w meczu już 2:0. Wtedy jednak inicjatywę przejęli siatkarze ze Spały. Sety numer trzy i cztery padły ich łupem (dwukrotnie pokonali oni częstochowian do 23), a o wyniku spotkania ostatecznie decydował tie-break. W nim ponownie lepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy wygrywając go 15:11, przypieczętowali awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ich kolejnym rywalem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.