Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Victoria pokonana, zawiercianie awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski

PP: Victoria pokonana, zawiercianie awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski

fot. archiwum

V runda Pucharu Polski okazała się być szczęśliwa dla zawierciańskiej Warty. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza na własnym parkiecie w trzech setach pokonali rywali z Wałbrzycha, awansując tym samym do kolejnej rundy. W następnym etapie rozgrywek zawiercianie zmierzą się z GKS-em Katowice.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęła drużyna gospodarzy. Skuteczne zagrania Łukasza Swodczyka oraz Macieja Janikowskiego wyprowadziły miejscowych na prowadzenie 3:1. Na odpowiedź Victorii nie trzeba było jednak długo czekać. Sprawna gra gości pozwoliła im nie tylko dobić do rywala (5:5), ale także samym uzyskać bezpieczną przewagę 9:6. W dalszej części spotkania niemoc gospodarzy wciąż była widoczna chociażby na tablicy wyników, która pokazywała stan 13:9. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza mimo to nie zamierzali poddać się bez walki. Efektywne ataki zawiercian doprowadziły do remisu 13:13. Od tej pory oba zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć od rywala na chociażby dwa oczka. Taki stan gry trwał do końca pierwszej partii. Udany blok Bartosza Dzierżanowskiego zakończył seta 25:23.

Druga partia spotkania już od początku toczyła się trybem punkt za punkt. Choć zespoły raz po raz wzajemnie wymieniały się prowadzeniem, żadna z drużyn nie potrafiła przed dłuższy czas utrzymać przewagi. Udanym zagraniom ze środka Wiktora Macka wtórowały punktowe akcje Macieja Janikowskiego. Taki stan trwał do momentu, gdy na dwupunktowe prowadzenie wyszli wałbrzyszanie (18:16). Wtedy też o czas dla swojej drużyny poprosił trener gospodarzy Dominik Kwapisiewicz. Takie posunięcie trenera gospodarzy przyniosło należyty skutek, ponieważ tuż po niej zawodnicy z Zawiercia nabrali wiatru w żagle, dzięki czemu większość wyprowadzonych przez nich akcji lądowała w punkt. Rezultatem dobrej gry miejscowych było zakończenie drugiej partii do 21.Początek trzeciej odsłony spotkania to bardzo dobra gra blokiem gospodarzy. Mimo to rywale z Wałbrzycha nie ustępowali. Zespoły ponownie toczyły wyrównaną grę, która skończyła się dopiero przy prowadzeniu gości 14:11. W dalszej części partii zawiercianie skrupulatnie utrzymywali swoją trzypunktową przewagę (16:13). Chwilę później, gdy na boisku pojawił się atakujący gości Mateusz Frąc, wałbrzyszanie sprawili gospodarzom nieco problemów (17:18). Czas trenera z Zawiercia ponownie okazał się być zbawiennym w tym spotkaniu, ponieważ miejscowi za sprawą efektywnej gry Łukasza Kaczorowskiego nie tylko zbudowali sobie bezpieczną przewagę (21:17), ale także zakończyli trzecią partię na swoją korzyść (25:20).

Aluron Virtu Warta Zawiercie – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(25:23, 25:21, 25:20)

Składy zespołów:
Warta: Kaczorowski, Leszczewski,  Janikowski, Kantor, Swodczyk, Dzierżanowski, Ogórek (libero) oraz Mysera i Filipowicz
Victoria: Filipiak, Matula, Białek, Zieliński, Macek, Szczygielski, Mierzejewski (libero) oraz Rutecki, Frąc i Szydłowski

źródło: aluronwarta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved