Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Stal Nysa bezlitosna dla ekipy z II ligi

PP: Stal Nysa bezlitosna dla ekipy z II ligi

fot. stalnysa.pl

W III rundzie Pucharu Polski II-ligowy SPS Słupca podejmował we własnej hali ekipę Stali Nysa. Podopieczni Piotra Łuki nie dali rywalom żadnych szans, w odniesieniu pewnego zwycięstwa nie przeszkodziło im to, że szkoleniowiec desygnował do gry mniej doświadczonych zawodników. Różnica klas była widoczna gołym okiem, bowiem miejscowi w żadnym z setów nie przekroczyli nawet granicy 15 oczek.

SPS Słupca w starciu z o wiele bardziej doświadczonym rywalem nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Ekipa prowadzona przez Piotra Łukę w stu procentach kontrolowała przebieg spotkania, i to od pierwszej do ostatniej piłki. Trener Stali był pewien umiejętności siatkarzy, którzy na zapleczu PlusLigi dostają mniej szans do gry. Dlatego też w pierwszym składzie pojawili się m.in. przyjmujący Karol Rawiak, rozgrywający Nikodem Wolański, atakujący Łukasz Owczarz czy też młody libero, a potem nawet rzadko wykorzystywany środkowy Grzegorz Pajda. Karol Rawiak zaprezentował się tak dobrze, że został uznany MVP spotkania.



Drobne problemy Stal miała jedynie na początku, gdy trwała walka punkt za punkt. Od stanu 17:11 jednak wszystko zmierzało we właściwym kierunku. Szkoleniowiec SPS-u starał się odmienić jeszcze losy rywalizacji, biorąc czas, ale jego wskazówki na niewiele się zdały, bowiem podopieczni zdołali zapunktować zaledwie dwukrotnie.

Zmiana stron nie przyniosła poprawy gry w miejscowej ekipie, ponownie zawodnicy z Nysy narzucili swój rytm gry. II-ligowy zespół nie miał żadnego pomysłu na powstrzymanie bardziej doświadczonego rywala, brakowało mu argumentów. Nic dziwnego, że w drugim secie SPS zaprezentował się jeszcze gorzej, zdołał minimalnie przekroczyć barierę 10 oczek.

Trzecia odsłona miała w zasadzie bliźniaczy przebieg do dwóch poprzednich, podopieczni Piotra Łuki nie zwalniali tempa. Karol Rawiak czy Łukasz Owczarz nie zawodzili na siatce i pewnie punktowali rywali. I tym razem SPS Słupca zdołał ugrać zaledwie 13 punktów, co oznaczało, że pewny awans do kolejnej rundy wywalczyła aktualnie piąta ekipa w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

SPS Słupca – Stal Nysa 0:3
(13:25, 11:25, 13:25)

Zobacz również:
Wyniki III rundy Pucharu Polski

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved