Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Sopocianki powalczą o obronę pucharu

PP: Sopocianki powalczą o obronę pucharu

Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w tej edycji Pucharu Polski w finale z Chemikiem Police zmierzy się PGE Atom Trefl Sopot. Sopocianki bez większych problemów pokonały drużynę z Muszyny, dzięki czemu w niedzielę powalczą o zachowanie zdobytego rok temu trofeum. Szczególnie w trzecim secie siatkarki z Sopotu zdominowały przeciwniczki, wygrywając do 15.

Początek spotkania pomiędzy PGE Atomem Treflem Sopot a Polskim Cukrem Muszynianką należał do sopocianek, które po skutecznym ataku Balkestein-Grothues i błędzie dotknięcia siatki przez rywalki prowadziły 4:2. W kolejnych akcjach podopieczne Lorenzo Micellego powiększały swoje prowadzenie, a po bloku na Milovits prowadziły już 10:5. Szybko siatkarki z Muszyny wzięły się za odrabianie strat i po skutecznym bloku na Balkestein-Grothues traciły już tylko jeden punkt (9:10). Mimo dobrej gry nie potrafiły utrzymać kontaktu punktowego z przeciwnikiem i na drugą przerwę techniczną schodziły ze stratą 3 punktów do PGE Atomu Trefla Sopot (16:13). Po powrocie na boisko sopociankom udało się jeszcze zwiększyć przewagę nad rywalem, głównie dzięki dobrej grze w ataku Katarzyny Zaroślińskiej (19:14). Końcówka seta należała do ekipy Atomu Trefla Sopot, który bardzo dobrze radził sobie w ataku oraz bloku i pewnie zwyciężył 25:16.

Bardzo pewnie w drugą odsłonę seta weszły zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot, które już na samym początku po asie serwisowym Klaudii Kaczorowskiej prowadziły 3:0. W każdej z następnych akcji siatkarki Atomu rozkręcały się coraz bardziej i powiększały swoje prowadzenie (7:2). Ale chwila nieuwagi sprawiła, że z ich pięciopunktowej przewagi pozostał zaledwie punkt, kiedy w kontrze skutecznie zaatakowała Grejman (7:6). Na boisku obie ekipy toczyły wyrównany bój, ale na prowadzeniu ciągle była ekipa PGE Atomu Trefla Sopot (11:9). Wszystko zmieniło się w chwili, kiedy w polu serwisowym pojawiła się Anna Grejman. Przyjmująca Muszynianki posyłała bardzo trudne zagrywki, z którymi nie radziły sobie przyjmujące drużyny przeciwnej, dzięki czemu jej zespół osiągnął trzypunktowe prowadzenie (14:11). Sopocianki szybko wzięły się do odrabiania strat i po skutecznym ataku w kontrze Katarzyny Zaroślińskiej na tablicy wyników był remis 16:16. Końcówka seta, tak jak pierwszego, należała do ekipy Atomu Trefla Sopot, który dzięki dobrej grze w bloku i błędach rywalek osiągnęły pięciopunktowe prowadzenie (23:18). Pierwszą piłkę setową sopocianki miały po skutecznym ataku Zaroślińskiej (24:19), a ostatni punkt w tej partii zdobyła Klaudia Kaczorowska (25:21).

Początek trzeciego seta należał do bardzo dobrze grających sopocianek, które na pierwszej przerwie technicznej miały już 4 punkty przewagi, po skutecznej kiwce Klaudii Kaczorowskiej (8:4). Po powrocie na boisko siatkarki Atomu Trefla Sopot grały bardzo dobrze i pewnie powiększały swoją przewagę. Po skutecznym ataku Tokarskiej przewaga sopocianek wynosiła już sześć punktów (12:6). Podopieczne Lorenzo Micellego zdominowały środkową część seta i pewnie zmierzały do zwycięstwa w całym meczu. Kiedy Balkestein-Grothues skończyła atak w kontrze, na tablicy wyników widniał wynik 19:9 dla PGE Atomu Trefla Sopot. Końcówka seta należała do sopocianek, które wykonywały swoje akcje wręcz bezbłędnie i bez większych problemów kontrolowały przebieg gry na boisku. Pierwszą piłkę meczową siatkarki Atomu zdobyły po skutecznym ataku w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej (24:12), a całe spotkanie zakończyła Justyna Łukasik atakiem ze środka (25:15). Atom Trefl Sopot, zwyciężając 3:0 z Muszynianką, awansował do finału, w którym zmierzy się z Chemikiem Police.

MVP: Maret Balkestein-Grothues

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – PGE Atom Trefl Sopot 0:3
(16:25, 21:25, 15:25)

Muszynianka: Pelc (4), Savić (8), Grejman (9), Helić (5), Kurnikowska (8), Milovits, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach, Hatala (6) i Skrzypkowska (2)
Atom: Tokarska (9), Balkestein-Grothues (11), Efimienko (9), Radenković (4), Kaczorowska (9), Zaroślińska (16), Durajczyk (libero) oraz Miros (1), Damaske, Łukasik (1) i Cooper (2)