Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Solna Wieliczka awansowała do ćwierćfinału

PP: Solna Wieliczka awansowała do ćwierćfinału

Lider I ligi kobiet, Solna Wieliczka, awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski siatkarek. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina pokonały w trzech setach w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy NOSiR, który przewodzi tabeli grupy 2 II ligi. Tym samym pod koniec stycznia do Wieliczki przyjedzie jeden z czołowych zespołów Ligi Siatkówki Kobiet, a stawką tego meczu będzie awans do turnieju finałowego rozgrywek.

W piątkowy wieczór w Nowym Dworze Mazowieckim został rozegrany mecz Pucharu Polski kobiet, który decydował o awansie do ćwierćfinału tych rozgrywek. Lider grupy 2 II ligi kobiet, NOSiR, podejmował w nim lidera I ligi kobiet – Solną Wieliczka. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodyń, które po chwili prowadziły już 4:0 i trener przyjezdnych Ryszard Litwin poprosił o przerwę. Po powrocie na boisko pierwszoligowy zespół z Wieliczki zaczął odrabiać straty i złapał kontakt punktowy z rywalem. Atak Magdaleny Grabki dał remis 8:8, wieliczanki postawiły szczelny blok i wyszły na prowadzenie, co sprowokowało trenera Bartosza Kujawskiego do przerwania gry. Nowodworzanki prowadziły jeszcze 15:12, ale potem przyjezdne złapały odpowiedni rytm. Szybko doprowadziły do remisu 15:15 jednak gospodynie ani myślały się poddawać. Wynik przez chwilę oscylował wokół remisu, potem NOSiR znów odskoczył na dwa punkty (21:19). W końcówce dało o sobie znać doświadczenie wieliczanek. Po ataku Patrycji Ząbek przyjezdne miały piłkę setową przy stanie 24:23, ale gospodynie jeszcze doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie seta wygraną 26:24 zakończył nieudany atak z drugiej linii w wykonaniu gospodyń.

Na początku drugiego seta, gdy tylko zespół Solnej odskoczył na dwa punkty (3:5) natychmiast o przerwę poprosił trener Bartosz Kujawski. Nowodworzanki wróciły do dobrej dyspozycji, gra się wyrównała i do stanu 8:9 żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi. Potem wieliczanki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu i był to chyba przełomowy moment tego seta. Trener Kujawski przywołał ponownie swoje zawodniczki do ławki rezerwowych, ale zarówno on, jak i zespół nie mógł znaleźć recepty na blok pierwszoligowca (11:15). Solna cały czas utrzymywała kilkupunktową bezpieczną przewagę, a pierwszą piłkę setową wieliczanki miały już przy stanie 24:19. Seta wynikiem 25:20 zakończyła atakiem ze środka Karolina Sowisz i zespół z Małopolski prowadził już 2:0.

Zawodniczki drugoligowego NOSiR-u nie zamierzały się poddawać – trzeciego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:2, potem jednak przegrały cztery kolejne wymiany i znów trener Kujawski poprosił o przerwę. Lider I ligi poczuł się już pewniej. Dobre zagrywki Karoliny Szczygieł i skuteczny blok pozwoliły wieliczankom odskoczyć na osiem punktów (7:15). Gospodynie wprawdzie odrobiły część strat, nie były jednak w stanie dogonić przyjezdnych. Solna kontrolując już wydarzenia na boisku, do końca seta spokojnie i pewnie wygrała do 17 i całe spotkanie 3:0. Tym samym lider I ligi kobiet awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski i pod koniec stycznia gościć będzie jeden z czołowych zespołów ekstraklasy.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – 7R Solna Wieliczka 0:3
(24:26, 20:25, 17:25)