Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Rozpoczęły się zmagania w Pucharze Polski mężczyzn

PP: Rozpoczęły się zmagania w Pucharze Polski mężczyzn

fot. Katarzyna Antczak

W środę odbyły się cztery mecze I rundy Pucharu Polski mężczyzn. Obyło się w nich bez niespodzianek, bowiem zwyciężali II-ligowcy. Do kolejnego etapu awansowały MOSiR Sieradz, Politechnika Lublin, KKS Kozienice oraz SMS PZPS I Spała. 

Puchar Polski w ostatnich latach nie cieszy się zbyt dużym prestiżem. Wystarczy wspomnieć, że coraz mniej zespołów z II ligi zgłasza się do tych rozgrywek, a kiedy możliwość nieuczestniczenia w pucharowych zmaganiach dostali I-ligowcy, to część z nich skorzystała z tej opcji i ominęła Puchar Polski szerokim łukiem. W efekcie do rywalizacji w I rundzie przystąpiło tylko osiem zespołów, w tym trzy ze szczebla wojewódzkiego, czyli Powiślak Końskowola, GOSiR Mrozy i Herkules Sulejówek, jednak żadnemu z nich nie udało się sprawić niespodzianki.Herkules przed własną publicznością rywalizował z młodymi adeptami siatkówki ze Spały. Wprawdzie pierwsza partia padła łupem SMS-u PZPS I Spała, ale w drugiej to gospodarze byli lepsi. Mogło im to dawać nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku, ale w dwóch następnych odsłonach zdobyli tylko 33 punkty, przez co szybko zakończyła się ich pucharowa przygoda. W następnej rundzie spalska młodzież zagra u siebie z Exact Systems Norwidem Częstochowa.

Podobnie stało się z Powiślakiem, który gładko przegrał premierową odsłonę z KKS-em Kozienice. Szybkie zwycięstwo do 13 najwyraźniej uśpiło czujność przyjezdnych, którzy przegrali drugą odsłonę. Ale na więcej gospodarzom nie pozwolili. Dwie kolejne padły ich łupem, dzięki czemu II-ligowiec, który na co dzień występuje w szóstej grupie, zameldował się w II rundzie. W niej kozieniczanie zmierzą się w listopadzie przed własną publicznością z KPS-em Siedlce.

W pierwszej partii GOSiR Mrozy postraszył Politechnikę Lublin. Najwyraźniej jednak II-ligowiec za mało skoncentrowany przystąpił do tego spotkania, bowiem w trzech kolejnych odsłonach nie miał problemu, aby wykazać wyższość nad gospodarzami. Jego dominacja nie podlegała dyskusji, a miejscowi siatkarze w żadnej z trzech następnych odsłon nie dobrnęli do granicy 20 oczek. W kolejnej rundzie jeden z faworytów szóstej grupy II ligi mężczyzn zmierzy się z SMS-em PZPS II Spała.

W pierwszej rundzie doszło także do starcia dwóch II-ligowców, w którym rezerwy MKS-u Będzin podejmowały MOSiR Sieradz. Szczególnie w dwóch pierwszych setach było to widowisko jednego aktora, którym byli przyjezdni. Nieco więcej walki było w trzeciej partii. Ona rozstrzygnęła się po walce na przewagi, ale gospodarze zostali jedyną drużyną, która nie urwała nawet seta swojemu rywalowi w pucharowych zmaganiach. MOSiR zatem potwierdził, że jego dobra dyspozycja ligowa nie jest przypadkiem, a w kolejnej rundzie zmierzy się z APP Krispolem Września.

Zobacz również 
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved