Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Radomka Radom gra dalej, Budowlani Toruń za burtą

PP: Radomka Radom gra dalej, Budowlani Toruń za burtą

fot. radomka.com.pl

Siatkarki pierwszoligowej Radomki Radom awansowały do kolejnego etapu Pucharu Polski. W czwartej rundzie rozgrywek podopieczne Jacka Skroka w czterech setach pokonały występującą w Lidze Siatkówki Kobiet ekipę Poli Budowlanych Toruń. W ostatniej odsłonie radomianki rozgromiły rywalki do 12.Gospodynie dobrze rozpoczęły to spotkanie. Przy zagrywce kapitan Aleksandry Przepiórki objęły prowadzenie 3:0. Potem wcale nie było gorzej. Podopieczne trenera Jacka Skroka w kolejnych minutach utrzymywały wypracowaną przewagę. Można powiedzieć, że różnica klas rozgrywkowych pomiędzy zespołami zupełnie nie była widoczna. Wręcz przeciwnie, to radomianki prezentowały się zdecydowanie lepiej. Tylko na chwilę (15:14) ekipa z Torunia zbliżyła się do E.Leclerc Radomki, ale zaraz potem miejscowe wróciły do wysokiej przewagi i pewnie zwyciężyły w odsłonie otwarcia – do 18.

Również drugi set układał się po myśli zespołu prowadzonego przez trenera Skroka. Radomianki szybko osiągnęły przewagę (5:3, 7:4, 11:7), a po skutecznym bloku i błędzie własnym przyjezdnych prowadziły już różnicą siedmiu „oczek” (15:8). Trener torunianek, Mirosław Zawieracz, próbował rotować składem, ale na niewiele się to zdało. Radomianki grały konsekwentnie, starały się wystrzegać błędów własnych. Oczywiście przytrafiały się one, ale nie w ilości takiej, która mogłaby spowodować utratę wysokiej przewagi. Tym bardziej, że przyjezdne popełniały ich zdecydowanie więcej. W końcówce ekipa z Ligi Siatkówki Kobiet zmniejszyła nieco stratę (19:22). Serię rywalek przerwała jednak Majka Szczepańska, a kilka chwil później po bloku na Annie Lewandowskiej E.Leclerc Radomka prowadził już w setach 2:0.

Dopiero w trzeciej odsłonie wyżej notowana ekipa z Torunia postawiła trudniejsze warunki radomiankom. Po wyrównanym początku drużyna Budowlanych osiągnęła minimalną przewagę (11:13). Szybko jednak, bo dosłownie chwilę później, po bloku na Kindze Hatali był już remis 15:15, a po błędzie odbicia po stronie przyjezdnych E.Leclerc Radomka prowadził 19:18. Trzecia odsłona była zdecydowanie najbardziej emocjonująca. Nie inaczej było w końcówce. Po nieporozumieniu w szeregach radomianek drużyna z Torunia prowadziła jednym „oczkiem” (22:23) i tę przewagę doprowadziła do końca, zwyciężając po bloku na Gabrieli Ponikowskiej.

Gospodynie nie podłamały się jednak po nieudanej końcówce seta numer trzy. Czwartą odsłonę rozpoczęły z wysokiego C. Po dwóch asach serwisowych Majki Szczepańskiej było 8:3. Podopieczne trenera Jacka Skroka nie zwalniały tempa i w kolejnych minutach jeszcze powiększały przewagę i napędzały się z każdą kolejną udaną akcją. Gospodynie grały bardzo konsekwentnie i bezlitośnie punktowały rywalki z ekstraklasy. Po ataku Majki Szczepańskiej z prawego skrzydła było już 19:7. Takiej przewagi miejscowe nie dały już sobie wydrzeć, pewnie wygrały w czwartej partii i w całym meczu 3:1.

E. Leclerc Radomka Radom – Poli Budowlani Toruń 3:1
(25:18, 25:20, 23:25, 25:12)

Składy zespołów:
Radomka: Przepiórka (4), Borawska (12), Kubacka (9), Biała (11), Ponikowska (2), Szczepańska (28), Samul (libero) oraz Bator (libero), Miechowicz, Pelczarska i Śmieszek (4)
Budowlani: Paulawa (6), Jasińska, Lewandowska (10), Ryznar (5), Janik (10), Hatala (10), Szczygłowska (libero) oraz Wójcik (4), Bałucka (6) i Kavalenka (3)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved