Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Policzanki pewnie zameldowały się w półfinale

PP: Policzanki pewnie zameldowały się w półfinale

Zdecydowanym faworytem rozgrywanego w Warszawie ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Warszawa a Chemikiem Police były przyjezdne. Mistrzynie Polski do triumfu nad pierwszoligowym rywalem potrzebowały jednak czterech setów. Po dwóch gładko wygranych partiach stołeczne urwały policzankom seta numer trzy.  W czwartej odsłonie ponownie jednak lepsze okazały się podopieczne Jakuba Głuszaka, które wygrały spotkanie 3:1 i to one  awansowały do półfinału rozgrywek o Puchar Polski.

Pucharowy mecz z Chemikiem Police gospodynie rozpoczęły bez skrupułów – asem serwisowym popisała się Sobczak, skutecznie zaatakowała Łaziuk i miejscowe prowadziły 7:5. Przyjezdne szybko odrobiły straty i po zbiciu Smarzek to one prowadziły 8:7. Przewagę gości powiększyła Zaroślińska, która popisała się skutecznymi akcjami w ataku i policzanki prowadziły 12:9. Od tego momentu uwidoczniła się wyraźna i zdecydowana przewaga lidera Orlen Ligi – Werblińska razem z Zaroślińską były nie do zatrzymania w ataku i Chemik powiększył prowadzenie do ośmiu punktów (18:10). Końcówka seta była popisem zespołu z Polic, który pewnie i zdecydowanie wygrał z warszawskimi syrenami 25:14.

Podobnie jak w secie otwarcia, w partii numer dwa na początku prowadziły warszawianki 3:1, a asem serwisowym popisała się Sobczak. Kolejne punkty zdobywały jednak podopieczne trenera Głuszka, które udowodniły swoją wyższość szczególnie w ataku. Po zbiciu Smarzek przyjezdne prowadziły 8:6, a kilka chwil później 12:7. Warszawianki, pomimo ambitnej postawy, nie potrafiły zniwelować przewagi dzielącej je od policzanek, które przez dłuższy czas były w natarciu i uzyskały siedmiopunktową zaliczkę (20:13). Tak duża nadwyżka wprowadziła rozluźnienie w szeregach drużyny Chemika. Warszawianki do walki poderwała Hatala i po jej akcjach przewaga policzanek zmalała do czterech punktów (16:20). Przy stanie 24:20 dwoma punktowymi zbiciami popisała się Ciaszkiewicz-Lach i gospodynie traciły zaledwie dwa punkty do swoich przeciwniczek (22:24). Ostatni punkt w tej partii zdobyła Bednarek-Kasza, a Chemik prowadził już 2:0 w meczu.

Nie mające nic do stracenia miejscowe siatkarki wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły od siatki policzanki i w trzecim secie najpierw prowadziły 6:4, a po zbiciu Sobczak 9:7. Warszawianki dominowały na boisku, dobrymi zagrywkami popisała się Łozowska i dzięki niej Wisła uzyskała czteropunktową przewagę (13:9). Bardzo dobrze w obronie spisywała się Saad, punktowała Łozowska i przy stanie 16:12 dla Wisły o przerwę na żądanie poprosił trener Głuszak. Na nic się to zdało, bowiem będące w natarciu warszawianki po kolejnym zbiciu Łozowskiej powiększyły przewagę do pięciu punktów (19:14). Będące w odwrocie policzanki nie potrafiły zablokować Łozowskiej i przegrywały 16:23. Z kolei chwilowy przestój Wisły zmusił ich trenera przy stanie 19:24 do wzięcia przerwy na żądanie. Błąd w polu zagrywki Zaroślińskiej sprawił, że Wisła wygrała tego seta i przegrywała w meczu już 1:2.

Podrażnione porażką w trzecim secie policzanki w czwartej partii odrzuciły swoje rywalki od siatki, skutecznie zagrały w polu serwisowym i po serii zagrywek Veljković oraz po zbiciu Zaroślińskiej prowadziły 9:4. Wówczas o przerwę poprosił trener Zawieracz. Jego podopieczne zniwelowały częściowo straty do dwóch punktów po udanym ataku Hatali (10:12). Potem ponownie w roli głównej wystąpiły przyjezdne, skuteczną zagrywką popisała się Veljković i było 16:12 dla Chemika. Przewaga policzanek wzrosła do pięciu punktów po tym, jak została zablokowana Hatala (19:14). Warszawskie siatkarki nie nawiązały już wyrównanej walki i z niemal każdą akacją traciły dystans punktowy do Chemika. Mające problemy z przyjęciem zawodniczki Wisły oddały pole gry swoim rywalkom. W końcówce w roli głównej wystąpiła Wołosz, która popisała się trudnymi zagrywkami i dzięki niej Chemik wygrał 25:16.

Wisła Warszawa – Chemik Police 1:3
(14:25, 22:25, 25:19, 16:25)

Wisła: Nadziałek (1), Sobczak (13), Łozowska (9), Hatala (13), Ciaszkiewicz-Lach (8), Łaziuk (9), Saad (libero) oraz Nowogorodczenko (1) i Wellna
Chemik: Wołosz, Smarzek (16), Veljković (12), Zaroślińska (22), Werblińska (8), Bednarek-Kasza (5), Krzos (libero) oraz Bełcik, Montano (3), Blagojević (2), Gajgał-Anioł (4) i Jagieło