Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Niewykorzystana szansa AGH, Ślepsk gra dalej

PP: Niewykorzystana szansa AGH, Ślepsk gra dalej

fot. Justyna Kwiatkowska

Siatkarze Ślepska Suwałki awansowali do czwartej rundy Pucharu Polski, ogrywając w Krakowie miejscową AGH 3:1. Kluczowy dla losów spotkania był drugi set, w którym podopieczni Andrzeja Kubackiego roztrwonili sześciopunktowe prowadzenie i dali rozwinąć skrzydła przyjezdnym, którzy w czwartej partii rozgromili gospodarzy, nie wypuszczając ich z dziesięciu punktów.

Już dzień później siatkarze Ślepska Suwałki otrzymali okazję do rewanżu na AGH Kraków za ligową porażkę, bowiem oba zespoły zmierzyły się w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w dużej mierze dzięki skutecznej postawie w ofensywie Bartłomieja Gajdka wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Suwałczanie straty zaczęli odrabiać blokiem, a po punktowej zagrywce Cezarego Sapińskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale w środku seta ponownie do głosu doszli podopieczni Andrzeja Kubackiego. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Jan Fornal, a po zbiciu Romana Kąckiego AGH zyskała ponownie przewagę, tym razem czterech punktów. Pojedyncze udane zbicia Łukasza Szarka to było zbyt mało, aby goście poderwali się do walki. W końcówce swoje zrobił jeszcze krakowski blok, a as serwisowy Sebastiana Matuli przypieczętował sukces gospodarzy w premierowej odsłonie spotkania.W drugiej partii nie zamierzali oni zwalniać tempa. W jej początkowej fazie w głównej roli wystąpił Karol Dudziński, za to przyjezdni popełniali sporo błędów, w efekcie czego szybko dystans dzielący oba zespoły wzrósł do czterech oczek. W kolejnych minutach ekipa z Małopolski kontrolowała boiskowe wydarzenia. Dołożyła jeszcze szczelny blok, a w pewnym momencie jej przewaga wzrosła do sześciu punktów. Wówczas jednak zaczęła popełniać proste błędy w ataku, za to w szeregach Ślepska zaczął funkcjonować blok, dzięki czemu udało mu się doprowadzić do remisu. Przypomniał też o sobie w ataku Kevin Sasak, natomiast gospodarze zaczęli się coraz bardziej gubić. Wprawdzie wynik oscylował wokół remisu, ale do głosu powoli zaczęli dochodzić przyjezdni. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Kamil Skrzypkowski, a pomyłka w ataku Romana Kąckiego przechyliła szalę zwycięstwa na stronę suwalskiego zespołu (25:23).

W trzecim secie postanowił on pójść za ciosem. Udaną kontrą popisał się Sasak, a jego koledzy dołożyli asa serwisowego, dzięki czemu suwałczanie zbudowali sobie trzypunktową nadwyżkę. Wówczas jednak krakowian do walki poderwał Fornal, a na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale z biegiem czasu na prowadzenie zaczęli wysuwać się goście. Udane zagrywki Skrzypkowskiego i Witalija Szczytkowa sprawiły, że suwałczanie odskoczyli od rywali na trzy oczka. Tych do walki próbował poderwać Marcin Kania, popisując się asem serwisowym. Swoje w ataku robił też Gajdek, ale po kontrze Sasaka coraz bliżej sukcesu w tej części spotkania byli przyjezdni. W końcówce dołożyli oni jeszcze szczelny blok, mogli też liczyć na błędy przeciwników. W szeregach AGH zabrakło za to zawodnika, który poderwałby ją do walki, w efekcie czego ta część meczu padła łupem Ślepska (25:21).

W pierwszej fazie czwartej odsłony oba zespoły walczyły punkt za punkt, ale od stanu po 4 inicjatywę na boisku zaczęli przejmować goście. Wykorzystali oni błędy rywali, skuteczną postawę w ofensywie Kamila Skrzypkowskiego oraz na zagrywce Mateusza Laskowskiego, dzięki czemu w mgnieniu oka odskoczyli od krakowian na sześć punktów. Na tym jednak nie zamierzali poprzestawać. Swoje trzy grosze w polu serwisowym do wyniku dorzucili też Cezary Sapiński oraz Szczytkow, a gra gospodarzy posypała się niczym domek z kart. Pojedyncze udane zbicia Gajdka to było zbyt mało, żeby AGH się przebudziła. Przyjezdni prezentowali się bowiem coraz pewniej. Raz po raz blokowali zagrania rywali, swoje w ataku robił Sasak, a na środku zameldował się również Łukasz Rudzewicz. Już w środku seta przewaga gości przekroczyła dziesięć punktów i stało się jasne, że tego meczu nie przegrają. W końcówce nie wypuścili przeciwników z dziesiątki, a kropkę nad i w całym spotkaniu postawił Laskowski (25:9).

AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 1:3
(25:19, 23:25, 21:25, 9:25)

Składy zespołów:
AGH: Matula, Gajdek, Kania, Dudziński, Fornal, Kącki, Dembiec (libero) oraz Mordyl, Krawiecki i Ziółkowski
Ślepsk: Gonciarz, Sasak, Rudzewicz, Sapiński, Lesiuk, Szarek, Filipowicz (libero) oraz Skrzypkowski, Laskowski, Szczytkow i Krupiński (libero)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved