Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: MCKiS Jaworzno nie wykorzystał szansy, tie-break i awans dla BBTS-u

PP M: MCKiS Jaworzno nie wykorzystał szansy, tie-break i awans dla BBTS-u

Siatkarze MCKiS-u ponieśli porażkę w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Podopieczni Mariusza Syguły prowadzili już w Bielsku-Białej z miejscowym BBTS-em 2:1, ale nie potrafili przypieczętować wygranej. Ambitnie grający gospodarze odwrócili losy meczu, a wygrana w tie-breaku dała im awans do kolejnej rundy.

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy po zbiciach Bartosza Kowalczyka odskoczyli od rywali na dwa oczka. Wprawdzie bielszczanie na moment wrócili do gry, ale ich błędy w połączeniu z dobrą grą Mateusza Pietrasa spowodowały, że MCKiS prowadził już 13:9. Wówczas doszło do zmiany na rozegraniu w BBTS-ie, a gospodarze ruszyli do ataku. Wykorzystali proste błędy rywali, a przy zagrywce Bartosza Cedzyńskiego sami wysforowali się na prowadzenie. W ataku i w polu serwisowym przypomniał o sobie Michał Żuk, a bielszczanie pewnie kroczyli do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Serhij Kapelus, a pomyłka w ataku Kamila Dębskiego zakończyła walkę w tej części spotkania (25:18).

Drugiego seta od mocnego uderzenia zaczęli jaworznianie, którzy między innymi dzięki skutecznej grze w bloku zbudowali sobie czteropunktową nadwyżkę. Jednak gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat. Przy zagrywce Cedzyńskiego częściowo im się to udało, ale dobre zbicia Karola  Borończyka oraz kolejne czapy gości sprawiły, że to ponownie MCKiS był w lepszej sytuacji. Jednak jego gra była bardzo niestabilna, a w środkowej fazie seta na świetlnej tablicy pojawił się remis. Dopiero Mateusz Błasiak na spółkę z Konradem Stajerem dali przewagę gościom. Po błędzie w ataku Olega Krikuna prowadzili oni 23:20, ale roztrwonili tę nadwyżkę. Ostatecznie doszło do walki na przewagi, lecz w niej lepiej zachowali się przyjezdni, którzy triumfowali 26:24.

W trzecim secie podopieczni Mariusza Syguły nie poszli za ciosem. Już na jego początku oddali inicjatywę przeciwnikom, którzy odskoczyli na kilka oczek. W ataku dobrze spisywali się Żuk oraz Cedzyński, a po drugiej stronie siatki mnożyły się proste błędy. Po zbiciu Adriana Hunka BBTS prowadził już 14:5, ale zaczął trwonić przewagę. Do walki gości poderwał as serwisowy Pietrasa, a ich dobra gra w bloku pozwoliła im odrobić większość strat. Po udanej kontrze Dębskiego tracili do rywali już tylko jedno oczko. Wprawdzie gospodarze mieli jako pierwsi piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Udana kontra Mateusza Polańskiego, a następnie blok MCKiS-u dały wygraną gościom (27:25).

W czwartą odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy dzięki szczelnemu blokowi wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach jaworznianie szybko chcieli wrócić do gry, ale ta sztuka im się nie udała. Na dodatek asem serwisowym popisał się Krikun, przez co inicjatywę na boisku coraz bardziej zaczęli przejmować bielszczanie. Dokładali oni punkty blokiem, a na środku zameldował się Cedzyński. W grze gości pojawiła się niemoc, a po asie serwisowym Kapelusa wszystko zmierzało do tie-breaka. Pojedyncze udane zagrania jaworznian nie poderwały ich do gry. W końcówce na boisku dzielili i rządzili gospodarze, a Tomasz Piotrowski przypieczętował ich wysokie zwycięstwo w tej partii (25:13).

W tie-breaku podopieczni Harrego Brookinga poszli za ciosem. Krikun na spółkę z Cedzyńskim dał im trzypunktowe prowadzenie. Grzegolec próbował poderwać do walki przyjezdnych, ale przy zmianie stron w lepszej sytuacji był BBTS. Na dodatek dołożył on szczelny blok, a MCKiS oddalał się od zwycięstwa. Miał coraz większe kłopoty w ataku, to wykorzystywali bielszczanie.W końcówce przypomniał o sobie Kapelus, a czapa Cedzyńskiego przypieczętowała triumf ekipy z Beskidów (15:9)

BBTS Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 3:2
(25:18, 24:26, 25:27, 25:13, 15:9)