Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Zespół z Nysy z problemami, ale i z awansem

PP M: Zespół z Nysy z problemami, ale i z awansem

MKS Andrychów odpadł z rywalizacji o Puchar Polski. Jego pogromcą okazał się czołowy zespół zaplecza ekstraklasy – AZS PWSZ Stal Nysa. Na parkiecie nie było jednak widać różnicy klas, bo andrychowianie są liderem w grupie V II ligi mężczyzn, będąc w niej małopolskim jedynakiem.

Spotkanie z zespołem z Nysy ekipa MKS-u Andrychów rozpoczęła od mocnej wymiany ciosów, w połowie seta remisując z rywalem 12:12. Następnie niewielką przewagę osiągnęli goście i swojej zaliczki nie oddali już do końca premierowej partii, wygranej ostatecznie 25:20. Druga odsłona przebiegała już wyraźniej pod dyktando pierwszoligowego zespołu (25:18), jednak pojedynek nie zakończył się w trzech setach. Zespół z Małopolski dorównywał kroku wyżej notowanemu przeciwnikowi (20:20), a w końcówkę rozstrzygnął na swoją korzyść dzięki dobrej dyspozycji w polu serwisowym (25:21). W czwartej partii andrychowianom nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego seta i starcie z pierwszoligowcem przegrali ostatecznie 1:3.

– To jest właśnie nasz największy sukces – nie ukrywał swojego zadowolenia Rafał Legień, trener MKS-u Andrychów. – Przecież półamatorzy podejmowali zawodowców. Gdyby moi chłopcy mogli się skupić tylko na treningu, wynik tej potyczki mógłby być inny. W moim zespole na pierwszym planie są obowiązki zawodowe lub szkolne – wyjaśnił sytuację po pojedynku z nyskim zespołem. – Dla nas mecz pucharowy był dobrym przetarciem przed trudnym okresem ligowym – podkreślał Rafał Lagień. – Za tydzień stoczymy u siebie bój z Jaworznem, innym kandydatem do mistrzostwa, a potem zaczynamy drugą rundę. Na jej początku zmierzymy się z ekipami z czołówki. Tak będzie aż do przerwy, czyli 17 grudnia – wyjaśnił szkoleniowiec ekipy z Andrychowa.

MKS Andrychów – AZS PWSZ Stal Nysa 1:3
(20:25, 18:25, 25:21, 21:25)