Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: ZAKSA pokonała Wartę i zagra w finale

PP M: ZAKSA pokonała Wartę i zagra w finale

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zostali pierwszymi finalistami Pucharu Polski mężczyzn. Kędzierzynianie pewnie wygrali dwa pierwsze sety meczu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, w trzecim jednak mieli spory przestój, co wykorzystali podopieczni trenera Marka Lebedewa. W kolejnej partii liderzy PlusLigi wrócili do swojej dobrej dyspozycji i ostatecznie wygrali mecz półfinałowy 3:1.

Od dwóch udanych kontrataków półfinałowe spotkanie rozpoczęli gracze z Kędzierzyna-Koźla, natomiast rywale mieli spore problemy ze skończeniem swojej akcji (2:5). ZAKSA dobrze grała w formacji blok-obrona, co przekładało się na rosnącą przewagę (8:4). Zawiercianie zaczęli odrabiać straty, kończąc akcje na lewym skrzydle (7:9), ale chwilę później Aleksander Śliwka zaimponował pojedynczym blokiem (11:7). Asem serwisowym odpowiedział na to Bartosz Gawryszewski i Grzegorz Bociek, co pozwoliło ich ekipie złapać kontakt punktowy (11:12). Szybko jednak kędzierzynianie znów odskoczyli, piłkę przechodzącą wykorzystał Mateusz Bieniek (17:13). Po krótkiej grze punkt za punkt oczko bezpośrednio z pola zagrywki dołożył Rafał Szymura (22:16) i kilka akcji później ZAKSA miała piłkę setową (24:18), kończąc premierową odsłonę akcją ze środka.Tym razem jako pierwsi dwa oczka zaliczki mieli siatkarze z Zawiercia (5:3), powiększając ją przy serwisach Alexandre Ferreiry (7:3). Całą serią odpowiedzieli również kędzierzynianie i szybko zmniejszyli dystans, zawdzięczając to również trudnym floatom Śliwki (7:7). Wicemistrzowie Polski zaczęli punktować rywali (11:8), Warta ponownie miała problem ze skończeniem swojego ataku, jednak nie zamierzała się poddawać. Zdecydowanie najciekawszą i najdłuższą akcję tego spotkania skończył blok Krzysztofa Rejno (12:14), ale szybko tym samym odpowiedzieli podopieczni Andrei Gardiniego (16:12). ZAKSA znów pewnie radziła sobie w polu zagrywki i ofensywie (18:12) i nie zwalniała tempa. Piłkę setową dał jej dynamiczny atak ze środka Mateusz Bieńka (24:18) i chociaż dwa setbole obronili zawiercianie, to ich popsuty serwis zakończył tę odsłonę.

Chociaż to wicemistrzowie Polski wygrali trzy pierwsze akcje, to błyskawicznie podopieczni Marka Lebedewa odrobili straty (5:5), a kiedy w polu zagrywki pojawił się Kamil Semeniuk, ZAKSA nie była w stanie zrobić przejścia. Przyjmujący raz po raz celował rywali swoim serwisem (15:7), przeciwnicy z Opolszczyzny co prawda zmniejszyli straty, ale jedynie częściowo (11:17). Grzegorz Bociek nie zawodził w ataku, a Marcin Waliński dołożył punkt z szóstej strefy (21:13), dopiero mocne zagrywki Łukasza Kaczmarka dały jeszcze nadzieję ZAKSIE, która zmniejszyła dystans do zaledwie czterech oczek (18:22). Zawiercianie nie wypuścili swojej zaliczki z rąk i przedłużyli losy półfinału.

Od mocnego uderzenia kolejną odsłonę rozpoczęli kędzierzynianie, głównie dzięki zagrywkom Aleksandra Śliwki (6:1). Przyjmujący wcale nie zamierzał schodzić z pola serwisowego, zaliczka wypracowana na tym etapie seta utrzymywała się (12:5). Po krótkiej wymianie udanych akcji zza linii dziewiątego metra zapunktował także Rafał Szymura (15:7) i zespół z Kędzierzyna-Koźla pewnie kontrolował wydarzenia na boisku (19:10). Zawiercianie rzucili się jeszcze w pogoń za rywalem (13:19) i powstrzymując Kaczmarka, tracili do kędzierzynian pięć oczek (15:20). Wicemistrzowie Polski nie stracili koncentracji i po błędzie Warty mieli piłkę meczową, całe spotkanie zakończył udany atak Brandona Koppersa (25:17).

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1
(25:19, 25:20, 20:25, 25:17)

Składy zespołów:
ZAKSA: Kaczmarek (19), Toniutti (2), Wiśniewski (9), Bieniek (12), Śliwka (12), Szymura R. (7), Zatorski (libero) oraz Stępień, Koppers (5), Kalembka i Sacharewicz
Warta: Waliński (11), Rejno (6), Ferreira (8), Gawryszewski (4), Bociek (21), Masny, Koga (libero) oraz Dosanjh, Swodczyk (1), Żuk (2), Malinowski, Kania i Semeniuk (5)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved