Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Większość pierwszoligowców gra dalej

PP M: Większość pierwszoligowców gra dalej

W II rundzie Pucharu Polski mężczyzn doszło do jednej niespodzianki. Siatkarze II-ligowego MOSiR-u Sieradz odprawili z kwitkiem graczy Krispolu Września, pokonując rywali z I ligi w czterech setach. W pozostałych spotkaniach do tak wielkich niespodzianek nie doszło.

Do niespodzianki nie doszło w starciu Konspolu Słupca z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pierwszoligowy team potrzebował trzech setów, aby pokonać gospodarzy spotkania. Bez problemów triumfowali oni w premierowej odsłonie, wygranej 25:12, ale w kolejnej miejscowy zespół postawił już trudniejsze warunki. Uległ jednak wyżej notowanym rywalom 23:25, a Lechia za ciosem poszła w secie numer trzy, wygranym 25:13.

Sporo radości swoim kibicom sprawił przedstawiciel II ligi mężczyzn, MOSiR Sieradz, który na własnym terenie w czterech setach pokonał Krispol Wrześnię. Już w premierowej odsłonie ekipa z Sieradza pokazała, że nie przestraszyła się pierwszoligowca. Krispol triumfował jedynie w drugiej odsłonie 25:23, a dwie kolejne partie padły łupem gospodarzy – 25:22. Tym samym MOSiR Sieradz zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Polski, w której zmierzy się ze Stalą Nysa. Ta nie dala szans BBTS-owi II Bielsko-Biała, pokonując ekipę z Podbeskidzia w trzech setach. O ile w dwóch pierwszych rezerwy BBTS jeszcze stawiały opór, przegrywając 20:25, to w trzeciej partii Stal kontrolowała już wydarzenia i pewnie triumfowała 25:12.

Również KPS Siedlce nie miał większych problemów z pokonaniem niżej notowanych przeciwników. W starciu z KKS-em Kozienice siedlczanie nie mieli jednak zbyt łatwo, bowiem w każdym z setów KKS stawiał trudne warunki, ale to było za mało, aby wygrać z pierwszoligowcem chociażby seta. KPS w III rundzie Pucharu Polski zagra ze Ślepskiem Suwałki, który ma za sobą czterosetową przeprawę ze Stalą Grudziądz. Ślepsk triumfował w pierwszym secie dopiero po grze na przewagi, a w drugiej musiał uznać wyższość miejscowej ekipy. Potem jednak suwałczanom grało się już łatwiej i ostatecznie wygrali oni 3:1.

Do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował BBTS Bielsko-Biała, który także potrzebował czterech setów, aby pokonać swojego rywala. Byli nim siatkarze TKS-u Tychy, udało im się w trzecim secie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w trzech pozostałych partiach lepsi byli podopieczni Pawła Gradowskiego. W III fazie rozgrywek zmierzą się oni z LUK Politechniką Lublin. Lublański zespół odprawił z kwitkiem SMS PZPS II Spała, triumfując w trzech setach. W dwóch pierwszych dość pewnie ograł uczniów SMS-u, ale ci trudniejsze warunki postawili w trzecim secie, ale ulegli rywalom po grze na przewagi 24:26.

W następną środę zostanie rozegrany ostatni mecz II rundy Pucharu Polski – po dwóch stronach siatki staną tam raczej SMS PZPS I Spała oraz Norwid Częstochowa.