Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Stal Nysa lepsza od Lechii, w ćwierćfinale czeka Onico

PP M: Stal Nysa lepsza od Lechii, w ćwierćfinale czeka Onico

W meczu decydującym o awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski siatkarze w środę Stal Nysa podejmowała Lechię Tomaszów Mazowiecki. Po wygraniu pierwszego seta gospodarze w drugim ulegli przyjezdnym, jednak kolejne dwie partie rozstrzygnęli na swoją korzyść, zapewniając sobie tym samym awans. W ćwierćfinale już za tydzień ich rywalem będzie Onico Warszawa, a stawką tego meczu będzie awans do turnieju finałowego rozgrywek.

Pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando siatkarzy Stali. To oni wyszli na prowadzenie od stanu 3:1. Przewaga rosła z każdą minutą. Było już 18:11 i oczywistym stało się, że tego seta nysanie nie oddadzą. Zakończył go atakiem Łukasz Kaczorowski.

Drugi set był zupełnie odmienny. Remis utrzymywał się do stanu 11-11. Stalowcy zdobyli 3 punkty z rzędu po to, by chwilę później je stracić. I ponownie na tablicy świetlnej królował remis. Rozgorzałą walka punkt za punkt i tak było do stanu 23:23. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali goście. To oni po asie serwisowym i blok-aucie wygrali tę partię do 23.

Trzecia odsłona należała do siatkarzy z Nysy. Od stanu 6:6 przejęli inicjatywę i nie oddali jej już do końca. Utrzymywali czteropunktową przewagę, fantastycznie grali blokiem. W efekcie wygrali seta do 18. Czwarta partia również rozgrywany był pod dyktando stalowców. Lechia gubiła się, rozgrywający zagotował się, w efekcie jego zmiana, a nysanie nadal dobrze grali w obronie. Dwukrotnie złapali gości na pojedynczym bloku. Stal wygrała seta do 23 i cały mecz 3:1.

To była drużyna, jaką chciałbym widzieć w każdym meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Stelmach trener Stali. – Nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń do mojej drużyny. Twarde męskie spotkanie. Chłopcy pokazali agresję i taką twardość w grze. Nie odpuszczali i tak powinni trzymać i prezentować się publiczności w Nysie.

Stal Nysa – Lechia Tomaszów Maz. 3:1
(25:21, 23:25, 25:18, 25:23)