Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Niespodzianka w Sanoku TSV gra dalej, KPS odpadł

PP M: Niespodzianka w Sanoku TSV gra dalej, KPS odpadł

Do sporej niespodzianki doszło w meczu V rudny Pucharu Polski mężczyzn w Sanoku. Tamtejszy TSV pokonał wyżej notowany KPS Siedlce. 3:1 i awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Podopieczni trenera Frączka ze zmiennym szczęściem radzą sobie w lidze. Ostatnio doznali oni dwóch porażek z SKS-em Hajnówka we własnej hali 2:3 oraz w Suwałkach ze Ślepskiem 1:3.  W meczu ligowym sanocki beniaminek przegrał w Siedlcach 0:3 z KPS-em i tylko w pierwszym secie tamtejszego spotkania był równorzędnym rywalem, a w pozostałych dwóch partiach podopieczni trenera Chwastyniaka byli zdecydowanie lepsi. Drużyna z Siedlec prosiła o przełożenie tego spotkania z powodu piątkowego meczu z Victorią, ale zespół gospodarzy się nie zgodził. Premierowa partia należała do TSV. Zespół z Sanoka na początku wypracował sobie sześciopunktową przewagę i prowadził grę. KPS był bliski dogonienia przeciwnika, ale gospodarze nie wypuścili z rąk zwycięstwa i wygrali 25:22. Drugi set to przewaga siatkarzy z Mazowsza. Podopieczni Witolda Chwastyniaka bardzo dobrze rozpoczęli tę odsłonę i wygrywali 6:1. Koncentracja i dobra gra do końca zaowocowała wygraną 25:20. W kolejnej odsłonie na placu gry trwała wyrównana walka. Team z Siedlec poprawił zagrywkę i atak z pierwszej linii. Od stanu 11:13 w drużynie KPS-u coś się zepsuło i gospodarze wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które dowieźli do końca. Ostatni set wyglądał podobnie jak wcześniejszy. Siedlczanie wygrywali 17:15, jednak na zagrywkę wszedł Patryk Łaba, który zdobył 6 punktów z rzędu i poprowadził swój zespół do triumfu w czwartym secie 25:20 oraz w całym spotkaniu 3:1.

Bardzo zadowlony z osiągniętego wybniku spotkania był kapitan TSV. – Nie byliśmy faworytem tego meczu, KPS jest w czołówce tabeli, w Siedlcach gładko przegraliśmy 0:3, a tutaj w Sanoku udało nam się wziąć pełny rewanż przed włąsną publicznośći. Czeka nas fajna przygoda ponieważ awansowaliśmy do szóstej rundy Pucharu Polski. Jako dla beniamnika jest to dla nas duże osiągnięcie, wiadomo też, że musimy skupić się na meczach ligowych. W sobotę czeka nas ważny mecz z Krispolem Września i nie ma czasu na jakiś hurraoptymizm, wracamy do treningów i będziemy przygotowywać się do spotkań ligowych. Wypadliśmy trochę z rytmu ligowego i mam nadzieję, że to zwycięstwo podbuduje nas mentalnie. Liczę na zwycięstwo w sobotnim meczu i pełną zdobycz punktową ponieważ gramy we włąsnej hali i jesteśmy w stanie z każdym wygrywać w Sanoku. Te cztery sety, które rozegraliśmy z KPS-em na pewno mogą odniuć się na naszej dyspozycji. Mam nadzieję, ze uda nam się zregenerować na tyle na ile będzie to możliwe i zagramy dobrze. – stwierdził Patryk Łaba. Odmienne nastroje panowały w ekipe KPS-u. –Faworytom gra się trochę gorze w Pucharze Polski ponieważ muszą udowodnić swoją wyższość.  Drużyny niżej notowane nie mają presji związane z osiągnięciem korzystnego wyniku. Na nas ta presja też nie ciążyła, ale spotkanie to kompletnie nam nie wyszło.W naszej grze szwankowało wszystko, jesteśmy drużyną. Wygrywamy jako drużyna i porzegrywamy jako drużyna – powiedział Bartosz Zrajkowski

2 grudnia o godzinie 17 siatkarze KPS zagrają kolejny mecz ligowy, zespół Siedlec zmierzy się na wyjeździe z Victorią Wałbrzych. Natomiast TSV we własnej hali podejmie Krispol Września.

TSV Sanok – KPS Siedlce 3:1
(25:22, 20:25, 25:17, 25:20)

Słady zespołów:
TSV: Oroń, Pieper, Rusin, Gąsior, Przystaś, Zmarz, Głód (libero) oraz Łaba, Frankowski, Gnatek, Jurkojć, Kusior i Dembiec (libero)
KPS: Zemlik, Gibek, M’baye, Szaniawski, Ogrodniczuk, Gontarewicz, Januszewski (libero) oraz Polański, Łukasik, Błasiak, Bucki i Zrajkowski