Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

PP M: Konspol Słupca i SMS PZPS III Spała w kolejnej rundzie

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarze Enei KKS-u przegrali mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski. W środę, 16 października, ulegli na wyjeździe 0:3 drużynie SMS PZPS SPAŁA III i odpadli z rozgrywek. Z Pucharem Polski pożegnali się również zawodnicy Olimpii Sulęcin, którzy w Słupcy ulegli Konspolowi po tie-breaku.

Gospodarze ze Spały poważnie podeszli do spotkania z KKS-em, a III zespół SMS-u został totalnie wzmocniony zawodnikami, którzy na co dzień występują w KRISPOL I lidze. Z kolei trener kozieniczan Marek Grzelczak nie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Tego wieczoru zabrakło braci Korycińskich, Sebastiana Wanata, Michała Kality i leczącego kontuzję Krzysztofa Jeziorowskiego. Nikt jednak nie zamierzał łatwo oddać meczu.Przez zdecydowaną większość pierwszego seta walka toczyła się punkt za punkt i to do stanu 18:18. W samej końcówce gospodarze zdołali jednak odskoczyć i wygrali do 21 punktów. Bardzo podobnie zaczęła się druga odsłona, ale w tym przypadku SMS szybciej odskoczył na trzy oczka (15:12), a następnie na pięć (19:14). Podopieczni Marka Grzelczaka próbowali jeszcze nawiązać kontakt (21:18), ale przegrali tę partię do 19. W trzeciej odsłonie gospodarze postawili, po walce, przysłowiową kropkę nad i. Wygrali do 22, a mecz 3:0 i awansowali do I rundy właściwej Pucharu Polski. Dla KKS-u to koniec przygody w tej edycji rozgrywek.

Ponad 2,5 godziny trwał mecz w Słupcy, gdzie miejscowy Konspol podejmował drużynę z Sulęcina. Spotkanie było niezwykle wyrównane i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2, którzy tie-breaka wygrali 17:15. – Rywale zaskoczyli nas bardzo silną zagrywką, a my zagraliśmy po prostu słabo – mówił po meczu trener analityk Olimpii Damian Sławiak. Niestety, nie zrobiliśmy tego kroku, żeby rywalizować w następnej rundzie z przeciwnikami z wyższej półki. Nie zafunkcjonowało wiele elementów, mieliśmy omijać zagrywką libero słupczan, a notorycznie graliśmy w tego chłopaka. Zawodnicy ze Słupcy zagrali bardzo fajnie, trochę można powiedzieć „na wariata”, mocno kopali zagrywką. My zagraliśmy fatalne spotkanie, a siatkówka ciągle uczy nas pokory. Musimy się skupić na kolejnych meczach ligowych – dodał Sławiak.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się już także z udziałem 14 zespołów z I ligi mężczyzn.

Zobacz również:
Wyniki rund wstępnych Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna, kkskozienice.pl, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved