Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Chrobry Głogów w kolejnej rundzie Pucharu Polski

PP M: Chrobry Głogów w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Siatkarze Chrobrego Głogów pokonali w meczu Pucharu Polski mężczyzn Krispol Września 3:0. Chociaż wynik może sugerować łatwe zwycięstwo głogowian, to tak nie było. Głogowianie w kolejnej rundzie tych rozgrywek zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki a już w środę… ponownie zagrają z Krispolem w meczu ligowym.

Chrobry trochę się męczył w pierwszym secie. Trzeba przyznać, że gra była bardzo wyrównana. Udało się wygrać na przewagi 26:24. Potem było nieco łatwiej i zwycięstwo do 21. W tej ostatniej potyczce, trzeciej partii, podopieczni trenera Dominika Walencieja nie pozwolili już sobie wypuścić awansu do kolejnej rundy z rąk. Ten set padł łupem do 18, a całe spotkanie 3:0.

– To może tylko tak wyglądać, że wygrana przyszła nam łatwo. Wcale jednak tak nie było. Każda z drużyn zagrała trochę asekuracyjnie, żeby nie odkryć wszystkich kart przed sobotnim ligowym meczem we Wrześni. Wygrana w pucharze cieszy, ale liga jest dla nas najważniejsza – podsumował rozgrywający Chrobrego Łukasz Jurkojć.

W kolejnej rundzie rywalem głogowian będzie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zwycięzca tego spotkania awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski siatkarzy, w któym zmierzy się z jedną z drużyn PlusLigi.

SPS Chrobry Głogów – Krispol Września 3:0
(26:24, 25:21, 25:18)