Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Awans nyskiej Stali i Krispolu Września

PP M: Awans nyskiej Stali i Krispolu Września

Prowadząca z kompletem siedmiu zwycięstw w tabeli Krispol I ligi Stal Nysa awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Promocję zapewniła sobie w derbowym starciu w Strzelcach Opolskich, pokonując tamtejszą ZAKSĘ 3:1. Siatkarze APP Krispol w środowy wieczór pokonali w I rundzie Pucharu Polski spalską młodzież 3:1.

W Strzelcach Opolskich zaczęło się dość nieoczekiwanie. W odróżnieniu od większości dotychczasowych starć ligowych, strzelczanie musieli radzić sobie bez zawodników zapożyczonych z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (m.in Kamila Semeniuka i Sebastiana Wardy), ponieważ w tym samym czasie mistrzowie Polski rozgrywali mecz z MKS-em Będzin. Mimo to ZAKSA wygrała pierwszego seta 25:22.

Potem jednak do głosu doszli już faworyzowani nysanie. W kolejnych setach nie dali oni już ekipie ze Strzelec Opolskich żadnych szans. A już szczególnie w trzeciej, którą wygrali aż 25:9! W drugiej triumfowali natomiast 25:19, a w czwartej 25:15. W kolejnej rundzie Stal zagra z Norwidem Częstochowa.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Stal Nysa 1:3
(25:22, 19:25, 9:25, 15:25)

Po dwóch bezproblemowo wygranych partiach w Spale w trzeciej wrześnian spotkał zimny prysznic. Gospodarze prowadzili w połowie tej odsłon już 12:8 i chociaż udało się zmniejszyć straty do jednego oczka (17:18), to ostatecznie partii nie udało się gościom uratować. Brakowało szczególnie bloku.

Scenariusz przerabiany w ostatnim ligowym meczu z KPS Siedlce, kiedy to wrześnianie, wygrywając już 2:0, musieli bić się o zwycięstwo dopiero w tie-breku, nie został powtórzony. W czwartej partii pomarańczowi nie pozostawili złudzeń rywalom. Szybko objęli prowadzenie 7:5, a z biegiem czasu tylko je powiększali (18:10), wygrywając ostatecznie dziesięcioma oczkami.

SMS PZPS I Spała – Krispol Września 1:3
(20:25, 18:25, 25:20, 15:25)