Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Łódzki finał w Nysie dla Budowlanych

PP: Łódzki finał w Nysie dla Budowlanych

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź do finału Pucharu Polski przystąpiły bez kontuzjowanej podstawowej rozgrywającej. Lucie Muhlsteinova kontuzji nabawiła się w półfinałowym starciu, a momentami widoczny był jej brak. Spotkanie finałowe praktycznie od początku do końca kontrolowały zawodniczki Grot Budowlanych Łódź, które wygrały mecz bez straty seta i mogły cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski.

Finałowy mecz w Pucharze Polski – zarazem historyczny, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkały się drużyny z jednego miasta lepiej, zaczęły podopieczne Michała Maska. Po ataku Regiane Bidias ŁKS prowadził 3:1, do wyrównania doprowadziła Julia Twardowska (4:4). Mecz obfitował w długie wymiany, co mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Zawodniczki Budowlanych wzmocniły swoją zagrywkę, a siatkarki ŁKS-u miały problemy z przyjęciem, przełożyło się to na ich nieskuteczną grę w ataku. Atak Agnieszki Kąkolewskiej dał Budowlanym trzypunktową przewagę (11:8). Gra ŁKS-u była czytelna, zawodniczki tego klubu nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, popełniły błędy własne i traciły dystans punktowy do swoich przeciwniczek (12:19). Z kolei zawodniczki Budowlanych przez cały czas czujnie grały na siatce, a pojedyncze błędy, które one popełniły, nic nie zmieniły. Przy stanie 20:16 o przerwę na żądanie poprosił trener Błażej Krzyształowicz, jego podopieczne były nie do zatrzymania w ataku, punktowała Kaja Grobelna, oczko bezpośrednio z zagrywki zdobyła Ewelina Polak i było 22:16 dla Budowlanych. Ełkaesianki nie odrobiły strat i zeszły z boiska pokonane.

W drugiej partii meczu ekipa Budowlanych nadal dominowała na boisku, w drużynie ŁKS-u szwankowało przyjęcie i po asie serwisowym Kai Grobelnej było 5:2 dla podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Siatkarki ŁKS-u wyrównały stan seta na 7:7, a po błędzie własnym swoich rywalek prowadziły 8:7. Był to chwilowy zryw ŁKS-u, na boisku zarysowała się wyraźna przewaga Budowlanych. Siatkarki tego klubu odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku, nie do zatrzymania w ataku była Kaja Grobelna, dobrze radziła sobie Agnieszka Kąkolewska i na tablicy wyników widniał rezultat 15:11 dla nich. Set miał jednostronny przebieg, ŁKS nie potrafił przebić się przez blok swoich rywalek i raz za razem tracił dystans punktowy (13:19). Po tym jak Agnieszka Kąkolewska zablokowała Regiane Bidias, było 21:14 dla Budowlanych. Punktowy blok na Izabeli Kowalińskiej sprawił, że Budowlane wygrały tego seta 25:17 i prowadziły w meczu 2:0.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia drużyny Budowlanych, ciężar gry na siebie wzięła Gabriela Polańska i po jej ataku z piłki przechodzącej było 6:2 dla tej drużyny. Przewaga podopiecznych Błażeja Krzyształowicza wzrosła do pięciu punktów po bloku Pauli Vincourovej na Katarzynie Sielickiej (8:3). Budowlane kontrolowały boiskowe wydarzenia i nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom. Do stanu 13:8 zawodniczki Budowlanych utrzymały swoją pięciopunktową przewagę, po czym do głosu doszły ich rywalki. Z dobrej strony pokazała się Izabela Kowalińska, punkty w ataku zdobyła Regiane Bidias i był remis 16:16. Jak się później okazało, był to chwilowy zryw ŁKS-u, siatkarki Budowlanych postawiły szczelny blok i jak się później okazało, był to element, który zadecydował o ich wygranej. Dwa ostatnie punkty w tym meczu zdobyła niezawodna Kaja Grobelna i tym samym Puchar Polski zdobyły Budowlane.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3
(20:25, 17:25, 20:25)

ŁKS: Kwiatkowska (3), Bidias (10), Mras, McClendon (3), Kowalińska (17), Efimienko-Młotkowska (7), Strasz (libero) oraz Sielicka (3)
Budowlani: Polańska (11), Kąkolewska (9), Twardowska (9), Grobelna (20), Vincourova (4), Grajber (7), Witkowska (libero) oraz Polak (1) i Muszyńska