Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: KS Murowana Goślina pokonał faworyzowane torunianki

PP: KS Murowana Goślina pokonał faworyzowane torunianki

Zawodniczki KS-u Murowana Goślina sprawiły w drugiej rundzie Pucharu Polski nie lada niespodziankę, pokonując przed własną publicznością zespół Budowlanych Toruń 3:2. Teraz KS czeka na swojego rywala w kolejnym etapie rozgrywek, a wyłoni go mecz Chemika Police z Zawiszą Sulechów, który został przełożony na 8 listopada.

Podopieczne Piotra Sobolewskiego sezon 2015/2016 rozpoczęły od dwóch porażek w pięciosetowych meczach, natomiast zawodniczki z Torunia po trzech spotkaniach w I lidze mają komplet punktów i nie straciły ani jednego seta. Nietrudno zgadnąć, która z drużyn była stawiana w roli faworyta, jednak po raz kolejny okazało się, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Pierwszego seta spotkania II rundy tych rozgrywek dużo lepiej rozpoczęły siatkarki KS-u Murowana Goślina. Zawodniczki zespołu gospodarzy grały od początku bardzo agresywnie i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Szczególnie dobrze prezentowała się Katarzyna Siwek, która kończyła wiele akcji potężnymi atakami. Zespół z Torunia wydawał się być zaskoczony taką postawą siatkarek z Murowanej Gośliny. Swoich sił w ataku próbowała była zawodniczka KS-u, Jowita Jaroszewicz, jednak nie potrafiła znaleźć sposobu na libero goślińskiej drużyny, Martynę Tracz. Zawodniczki Piotra Sobolewskiego potrafiły utrzymać taki poziom gry do końca seta i wygrały pierwszą partię 25:19.

Mariusz Soja był wyraźnie podirytowany takim przebiegiem pierwszego seta i w drugiej odsłonie meczu wprowadził kilka zmian w grze swojego zespołu. Jak się okazało, zmiany te poskutkowały i siatkarki Budowlanych zaczęły dyktować warunki. Dobra gra Jowity Jaroszewicz pozwoliła siatkarkom z Torunia zbudować bezpieczną przewagę nad miejscowymi. Zawodniczki z Murowanej Gośliny za sprawą Katarzyny Siwek oraz Dominiki Żółtańskiej próbowały odrobić straty, jednak skutecznie grające w tej partii torunianki nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa w tym secie i na tablicy wyników było po jeden.

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry przez siatkarki z Torunia i utrzymywanie bezpiecznej przewagi nad siatkarkami Piotra Sobolewskiego. Taka gra pozwoliła zawodniczkom Budowlanych wygrać do 19 i wyjść na prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set długo przypominał obraz gry z dwóch poprzednich partii, jednak w końcówce zawodniczki z Murowanej Gośliny zaczęły punktować torunianki. Ponownie z dobrej strony w ataku pokazały się Katarzyna Siwek i Dominika Żółtańska, ale nie można zapominać o tym, że wiele piłek, które powinny zostać zamienione na punkt, broniła Martyna Tracz. Taki obrót sytuacji pozwolił miejscowym doprowadzić do piłki setowej, jednak wybroniły ją zawodniczki z Torunia, a następnie wywalczyły piłkę meczową, której nie wykorzystały. Takich sytuacji w tej partii było jeszcze kilka, ale ostatecznie górą były siatkarki z Murowanej Gośliny, wygrywając 32:30, co oznaczało, że obie ekipy czekał piąty set.

W tie-breaku od początku to zawodniczki z Murowanej Gośliny narzuciły swoje warunki gry, punktując za sprawą Katarzyny Siwek, Dominiki Żółtańskiej oraz Pauliny Majkowskiej i przy zmianie stron to one były w uprzywilejowanej sytuacji. Po wznowieniu gry zawodniczki z Torunia otrząsnęły się i przystąpiły do odrabiania strat. Udało im się doprowadzić do remisu i wybronić pierwszą piłkę meczową, jednak przy drugiej jedna z zawodniczek z Torunia dotknęła siatki i to siatkarki KS-u mogły się cieszyć z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski oraz pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016.

Bardzo cieszymy się z wygranej, tym bardziej że jest to pierwsza wygrana w sezonie, która będzie dla nas paliwem oraz motywacją do dalszego doskonalenia umiejętności – powiedział po spotkaniu trener Piotr Sobolewski.

KS Murowana Goślina – Budowlani Volley Toruń 3:2
(25:19, 22:25, 19:25, 32:30, 16:14)