Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Koniec przygody Stali Nysa z Pucharem Polski, Norwid gra dalej

PP M: Koniec przygody Stali Nysa z Pucharem Polski, Norwid gra dalej

Do dużej niespodzianki doszło w II rundzie Pucharze Polski faworyzowana Stal Nysa, a jednoczesnie lider tabeli przegrała z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 i odpadła z dalszych rozgrywek. Rywalem częstochowian będzie zwcycięzca spotkania LUK Politechnika Lublin- BBTS Bielsko-Biała.

Spotkanie lepiej otworzyli siatkarze Stali Nysa (2:0), ale częstochowianie nie odpuszczali i chwilę potem na tablicy widniał remis po 3. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego poszli za ciosem i już za chwilę prowadzili dwoma punktami (5:3). Problem w polu zagrywki mieli gospodarze, ale po chwili asem serwisowym popisał się kapitan nyskiej Stali – Patryk Szczurek, doprowadzając do wyrównania po 9. Przewaga gości nie trwała zbyt długo, bowiem w połowie seta na trzypunktowe prowadzenie wyszła Stal (14:11). Gdy asem serwisowym popisał się Łukasz Usowicz na tablicy po raz kolejny wyświetlił się wynik remisowy (16:16), a po punktowym bloku oczko przewagi zyskała drużyna z Częstochowy. Przy stanie 18:20 o pierwszą przerwę poprosił trener Stali – Krzysztof Stelmach. Po przerwie skuteczny w polu serwisowym był Łukasz Łapszyński, co pozwoliło doprowadzić do remisu. Świetnie w obronie spisywali się siatkarze z Częstochowy i znów prowadzili dwoma punktami (22:20), co pozwoliło im wygrać tę partię 25:23.

Początek drugiego seta był wyrównany (3:3), ale po chwili goście objęli dwupunktowe prowadzenie (4:6). Choć Stalowcy po chwili doprowadzili do remisu, częstochowianie po raz kolejny wyszli na prowadzenie (9:7). Po mocnym ataku Bartosza Krzyśka po raz kolejny był remis. Dobrze blokiem zagrali Stalowcy i tym razem to oni wyszli na prowadzenie (16:13) i utrzymywali je (19:16). Wtedy o czas poprosił trener przyjezdnych – Tomasz Wasilkowski. Przerwa zdecydowanie wpłynęła korzystnie na grę częstochowian, bowiem odrobili straty punktowe. Końcówka seta toczyła się punkt za punkt (21:21, 23:23), a punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Bartosz Krzysiek (24:23). Nie wystarczyło to, by wygrać tę partię i set rozstrzygał się na przewagi. Żadna ze stron nie odpuszczała do stanu 29:29, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali żółto-niebiescy, rozstrzygając tego seta na swoją korzyść (31:29).

Otwarcie trzeciego seta również było wyrównane (4:4), ale to częstochowianie jako pierwsi objęli prowadzenie (6:4). Po asie serwisowym Damiana Koguta przewaga powiększyła się do trzech, a nawet czterech punktów (11:7). Częstochowianie utrzymywali kilkupunktową przewagę, która w pewnym momencie wzrosła aż do sześciu punktów (16:10). Choć Stalowcy starali się odrobić stratę, siatkarze z Częstochowy ciągle dominowali, co pozwalało im utrzymywać wysokie prowadzenie (20:13). Stalowcy ruszyli w pogoń, a przy stanie 17:21 o czas poprosił trener przyjezdnych. Po przerwie przewaga siatkarzy Norwida zmalała do dwóch punktów (22:20), a o drugą przerwę poprosił ich szkoleniowiec. Po czasie to goście zdobyli kolejne dwa punkty i byli już tylko jeden punkt od wygrania trzeciej partii. Ostatecznie wygrali tego seta 25:22.

Czwartą partię mocniej otworzyli goście (4:2), stan seta jednak szybko się wyrównał (5:5). Kolejnym asem serwisowym w tym spotkaniu popisał się Łukasz Usowicz i to goście znów wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8).  O pierwszy czas w tym secie poprosił trener Krzysztof Stelmach. Po przerwie to jednak goście nadal dominowali i podwyższyli swoją przewagę do czterech punktów (14:10, 16:12). W dalszej części seta kontrola przyjezdnych trwała (19:13, 20:15), choć dobrymi pojedynczymi akcjami popisywali się gospodarze. Partię, a jednocześnie całe spotkanie zakończyła autowa zagrywka Stali Nysa.

MVP: Damian Kogut

Stal Nysa – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3
(23:25, 31:29, 22:25, 19:25)

Składy zepołów:
Stal: Zajder (4), Dobosz (16), M’Baye (8), Krzysiek (18), Szczurek (2), Łapszyński (2), Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski (6), Długosz (9), Mucha (3), Matula (3) i Schamlewski (1)
Norwid: Rajsner (6), Usowicz (7), Busch (17), Kraś (2), Kogut (12), Piotrowski (14), Kryś (libero) oraz Smętek, Siemiątkowski (4), Franczak (3) i Druzgała (libero)