Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Kolejny triumf Wisły w Węgrowie

PP: Kolejny triumf Wisły w Węgrowie

Dwa mecze w ciągu pięciu dni na wschodnim Mazowszu i oba zakończone zwycięstwami 3:0 – tak prezentuje się bilans siatkarek Wisły Warszawa. W sobotę Wisła wygrała z Sokołowem S.A. Nike w ramach rozgrywek pierwszej ligi, a w środę w takim samym stosunku w drugiej rundzie Pucharu Polski. W drużynie ze stolicy zadebiutowała przyjmująca Justyna Sachmacińska. Następne spotkanie wiślaczki rozegrają za tydzień w Murowanej Goślinie. To będzie walka na ligowym parkiecie.

W sobotę siatkarki Wisły drużyna miały problemy tylko w pierwszym secie. Wtedy Nike prowadziło 24:19 i wydawało się, że losy tej partii są rozstrzygnięte. Wisła nie ustąpiła. Głównie za sprawą kapitalnie serwującej Moniki Naczk, podopieczne Mirosława Zawieracza najpierw wyrównały, a potem wygrały tę odsłonę 28:26. Drugi i trzeci set to była jeszcze lepsza postawa warszawianek.

Teraz, po kilku dniach Wisła ponownie zaprezentowała się w hali przy ulicy Kościuszki 16. – Jedziemy tam tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Znamy już przeciwnika i wiemy, co prezentuje. Wyjdziemy na parkiet skoncentrowane i pokażemy dobrą siatkówkę – mówiła kapitan Barbara Włodarczyk. I tym razem najtrudniejszy do wygrania był pierwszy set.

Siatkarki z Warszawy rozpoczęły udanie. Prowadziły kilkoma punktami (9:6, 10:7). Potem jednak rywalki nieco poprawiły grę i końcówka była bardzo zacięta. W pewnym momencie na tablicy wyników było 21:21. Później jednak dobre akcje zaprezentowały Justyna Sachmacińska i kapitan Barbara Włodarczyk. Wisła wygrała tę partię 25:23. Sachmacińska, która kilka dni temu została zawodniczką Wisły Warszawa, pojawiła się na parkiecie w wyjściowym zestawieniu. Co ciekawe, to właśnie ona zdobyła pierwszy punkt w meczu.

W drugim secie trener Zawieracz posłał na parkiet te same zawodniczki, które prezentowały się od początku spotkania. Nie do zatrzymania była środkowa Monika Naczk i po kilku minutach Wisła prowadziła 7:2. Po dobrych atakach Katarzyny Urbanowicz Nike odrobiło straty i miało punkt przewagi (12:11). Przyjezdne na nic więcej gospodyniom już jednak nie pozwoliły. Z kolejnych 20 akcji wygrały aż 14 i całą odsłonę 25:18. Świetnie prezentowała się nie tylko Sachmacińska, ale także Monika Kutyła, Ivana Isailović i Naczk. Kapitalnie po raz kolejny rozgrywała Elena Nowgorodczenko. Trzecia część meczu okazała się formalnością. Prowadzone przez Roberta Kupisza miejscowe siatkarki nie wierzyły w zwycięstwo. Wisła natomiast spokojnie uzyskała dużą przewagę (16:8). Ostatecznie ten set został wygrany 25:20.

Sokołów S.A. Nike Węgrów – Wisła Warszawa 0:3

(23:25, 18:25, 20:25)