Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP kobiet: Cztery zespoły w kolejnej rundzie, niespodzianka w Aleksandrowie Ł.

PP kobiet: Cztery zespoły w kolejnej rundzie, niespodzianka w Aleksandrowie Ł.

Zaczęła się rywalizacja w Pucharze Polski kobiet. W pierwszej rundzie wstępnej do walki przystąpiło osiem drużyn. Najwięcej emocji było w Sosnowcu, gdzie doszło do tie-breaka. pozostałe mecze zakończyły się w trzech setach. Z rywalizacji odpadł już jeden pierwszoligowiec.

Najwięcej emocji w I rundzie Pucharu Polski kobiet było w Sosnowcu, gdzie miejscowy Płomień podejmował lidera I ligi, czyli WTS Solną Wieliczka. Gospodynie wysoko zawiesiły poprzeczkę przedstawicielowi zaplecza LSK. Zawodniczkom z Wieliczki zabrakło trochę szczęścia w końcówkach, bowiem dwie partie przegrały po walce na przewagi. Gospodynie prowadziły więc już 2:1, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie postawiły kropki nad i. Mają jednak czego żałować, bowiem w tie-breaku prowadziły już 8:2, ale po zmianie stron podopieczne Ryszarda Litwina rzuciły się do odrabiania strat. Dosyć szybko im się to udało, a ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, triumfując po walce na przewagi 16:14.

Do kolejnej rundy zmagań awansował także San Pajda Jarosław, który na wyjeździe w trzech setach rozprawił się z Popradem Stary Sącz. Gospodynie nie zawiesiły faworytkom zbyt wysoko poprzeczki, o czym świadczy fakt, że w całym meczu zdobyły zaledwie 46 punktów. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, ale nawet w niej jarosławianki nie pozwoliły przeciwniczkom dobrnąć do granicy 20 oczek. praktycznie cały mecz miały pod kontrolą, a szczególnie w drugiej odsłonie udzieliły rywalkom srogiej lekcji siatkówki, pozwalając im tylko na wywalczenie 13 oczek.

Do największej niespodzianki doszło w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie miejscowe libero pokonało Energetyka Poznań. Gospodynie w każdym z trzech setów dzielnie walczyły z przeciwniczkami. W pewnym momencie to przyjezdne pękały jako pierwsze. Mimo że w każdej z partii przekroczyły barierę 20 oczek, to jednak w końcówkach zdecydowanie lepsze były aleksandrowianki, które zamknęły mecz w trzech setach. Krótka była więc przygoda poznanianek z Pucharem Polski. teraz mogą już koncentrować się tylko i wyłącznie na zmaganiach ligowych. Trzecioligowiec z kolei jest już tylko o jeden mecz od ćwierćfinału Pucharu Polski.

Mało walki było też w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie NOSiR wykazał wyższość w trzech setach nad warszawską Spartą. Na co dzień obie drużyny występują w drugiej grupie II ligi kobiet. Wyżej w tabeli są siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego i w zmaganiach pucharowych również one był górą. Dwie pierwsze partie gospodynie miały pod totalną kontrolą. Szczególnie w drugiej przyjezdne kompletnie się pogubiły. Zdobyły w niej tylko 12 punktów, ale zdołały podnieść się w trzecim secie. Miały nawet możliwość przedłużenia meczu, ale ostatecznie musiały zadowolić się tylko przekroczeniem bariery 20 oczek.