Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Wisła Warszawa z planowym zwycięstwem

PP K: Wisła Warszawa z planowym zwycięstwem

Przed rozpoczęciem tego spotkania wiadomo było, że każdy inny wynik niż szybkie i pewne zwycięstwo stołecznego zespołu będzie niespodzianką. Zgodnie z oczekiwaniami zaskoczenia i problemów nie było. Wisła Warszawa w środę w Mońkach w nieco ponad godzinę pokonała występujący na co dzień w drugiej lidze BAS Białystok 3:0 (25:19, 25:12, 25:16). To było jedno z najszybszych zwycięstw warszawianek w historii.

Po niedzielnej wygranej w lidze bez straty seta z SMS-em PZPS Szczyrk teraz Bemowskie Syreny rozpoczęły walkę w rozgrywkach o Puchar Polski. I były zdecydowanymi faworytkami. Rywalki to zespół, który w tym sezonie drugiej ligi wygrał tylko jeden z pięciu meczów. Od początku widać było, że oba zespoły dzieli różnica klas. Przerwy na żądanie miejscowej ekipy przy stanie 13:7 i 18:10 dla Wisły nic nie dawały. Stołeczna  drużyna spokojnie utrzymywała przewagę i pewnie wygrała premierową odsłonę 25:19.

Jeszcze lepiej było w drugiej partii. Szybko zrobiło się 6:0 dla warszawianek. Przyjezdne cały czas powiększały różnicę i ostatecznie wygrały aż 25:12. Na zwycięskie dwa sety podopieczne trenera Piotra Hilki potrzebowały tylko nieco ponad 40 minut.

Trzecia odsłona nie przyniosła wielkiej zmiany obrazu gry, choć w pewnym momencie zawodniczki z Białegostoku zbliżyły się na punkt (12:13). Wisła szybko się odbudowała i zdobyła sześć punktów z rzędu (19:12). Ostatecznie wygrała tę partię 25:16, a całe spotkanie 3:0 w zaledwie 67 minut.

BAS Białystok – Wisła Warszawa 0:3
(19:25, 12:25, 16:25)

źródło: wisla-warszawa.pl