Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Wisła Warszawa w kolejnej rundzie

PP K: Wisła Warszawa w kolejnej rundzie

Wisła Warszawa zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Siatkarki ze stolicy nie pozostawiły złudzeń, pokonując w trzech setach MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodynie z Zagłębia w drugiej i trzeciej odsłonie prowadziły wyrównaną walkę, ale zwycięstwo w obu partiach padło łupem przyjezdnych.

Od samego początku spotkania lepiej prezentowały się warszawianki. Kończyły one swoje ataki, uniknęły błędów własnych i prowadziły 6:3. Gospodynie po ataku Katarzyny Brydy traciły jeden punkt (6:7). W dalszym ciągu lepiej spisywały się podopieczne trenerki Ewy Cabajewskiej, po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Żaneta Baran, Wisła prowadziła 13:9. W zespole z Dąbrowy szwankowało przyjęcie, przyjezdne punktowały w bloku. Po tym jak została zablokowana Sandra Szczygioł przez Ewelinę Mikołajewską, przewaga zespołu gości wzrósł do siedmiu punktów (17:10). Dąbrowianki były tłem dla dobrze dysponowanych rywalek i ustępowały nim w niemal wszystkich elementach siatkówki. Seta asem serwisowym zakończyła Katarzyna Marcyniak i Wisła prowadziła w meczu 1:0.

W drugim secie spotkania role na boisku odwróciły się. MKS po ataku Aleksandry Lipskiej prowadził 4:1. Przerwa na żądanie wzięta przez trenerkę Wisły sprawiła, że jej podopieczne wyrównały stan seta na 5:5 po asie serwisowym w wykonaniu Jowity Jaroszewicz. Był to chwilowy zryw zespołu gości, na boisku zarysowała się przewaga gospodyń. Dąbrowianki lepiej spisały się w obronie, kontrataki zamieniały w punkty i prowadziły 12:7. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Lipska, było 19:13. Przestój, jaki przytrafił się gospodyniom, miał dla nich bardzo złe konsekwencje. Serią dobrych zagrywek popisała się Agnieszka Banasiak, dąbrowianki popełniły wiele błędów własnych i w efekcie tego przegrywały 21:23. Podopieczne Adama Grabowskiego zdołały jeszcze wyrównać straty, ale ostatnie słowo należało do Wisły. Ostatni punkt atakiem zdobyła Żaneta Baran.

W trzecim secie meczu obie drużyny grały punkt za punkt. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Katarzyna Bryda, MKS prowadził 8:6. Gospodynie, podobnie jak to miało miejsce w drugiej partii meczu, prowadziły kilkoma punktami i wydawało się, że to one przejmą inicjatywę (14:11). Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Wawrzyniak, wykonała serię trudnych zagrywek i zespół gości prowadził 18:16. Dąbrowianki nie kończyły ataków, myliły się w przyjęciu i po kontrze w wykonaniu Eweliny Mikołajewskiej przegrywały 18:21. Ostatecznie to warszawianki wygrały tego seta i mecz i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

MKS Dąbrowa Górnicza – Wisła Warszawa 0:3
(15:25, 24:26, 22:25)

MKS: Bryda, Stroiwąs, Lis, Michalewicz, Wilczek, Szczygioł, Colik (libero) oraz Derochie, Ściurka, Lipska, Czerwińska, Szynkiel i Bodasińska (libero)
Wisła: Wawrzyniak, Baran, Marcyniuk, Jaroszewicz, Mikołajewska, Połeć, Markiewicz (libero) oraz Banasiak i Lewandowska